1. kolejka: Torunianki pokonują liderki!

,

Niespodzianka w Toruniu! Energa pokonuje wicemistrzynie Polski - Wisłę Can-Pack Kraków 73:70. W innym ciekawym spotkaniu Artego Bydgoszcz wygrało z King Wilkami Morskimi Szczecin 69:54.

,

1.kolejka (1-6):

Artego Bydgoszcz - King Wilki Morskie Szczecin 69:54

Artego praktycznie przez całe spotkanie kontrolowało sytuację na parkiecie i dzięki temu odniosło pewne zwycięstwo nad King Wilkami Morskimi Szczecin. Gospodynie miały ogromną przewagę w walce o zbiórki – zdobyły ich o 16 więcej od rywalek (12 w ataku). Ich atutem była także dobra skuteczność za trzy punkty. Najlepszą zawodniczką zespoły z Bydgoszczy była Leah Metcalf, która zdobyła 23 punkty i cztery asysty. W ekipie ze Szczecina wyróżniała się Sandra Mandir (11 punktów).

Energa Toruń - Wisła Can-Pack Kraków 73:70

Pierwsze spotkanie drugiej rundy Basket Ligi Kobiet w Toruniu zachwyciło kibiców w Spożywczaku. Koszykarki Energi Toruń niespodziewanie pokonały Wisłę Can-Pack Kraków 73:70. Była to pierwsza porażka krakowianek w tym sezonie. Już od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie była w stanie w pełni kontrolować wydarzeń na boisku. Pierwszą kwartę wygrały agresywnie broniące Katarzynki. Jednak w przerwie meczu prowadziły już wiślaczki. O zwycięstwie torunianek zadecydowała trzecia kwarta wygrana aż 31:18. W ostatniej odsłonie podopieczne Elmedina Omanicia nie dały już sobie wyrwać zwycięstwa z rąk. W ekipie z Torunia mimo zaledwie kilku treningów z drużyną w wyjściowej piątce gospodyń zobaczyliśmy Jelenę Velinović, najnowszy nabytek Katarzynek. Pierwszy mecz w tym sezonie na parkietach Basket Ligi Kobiet zanotowała Agnieszka Skobel.

CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp 61:49

Koszykarki CCC pokonały akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego 61:49. Do przerwy mecz był bardzo wyrównany. Po zmianie stron podopieczne trenera Jacka Winnickiego kontrolowały przebieg wydarzeń utrzymując bezpieczną przewagę. Bardzo dobre zawody rozegrała Agnieszka Majewska, kapitan CCC, która zdobyła 19 punktów dla swojego zespołu, imponując skutecznością. W drużynie z Gorzowa Wielkopolskiego najskuteczniejsza koszykarką była Izabela Piekarska, na której koncie zapisano 15 punktów.

1. kolejka (7-10):

Basket ROW Rybnik - MKS MOS Konin 91:77

Gospodynie nie miały większych problemów z pokonaniem ekipy MKS MOS. Szczególnie dobrze zaprezentowały się w drugiej kwarcie spotkania, którą wygrały różnicą dziewięciu punktów. Rybniczanki rzuciły łącznie aż 11 trójek, a szczególnie skuteczne w tym elemencie były Justyna Zielonka i Agata Gajda (po cztery trafienia). Efektowne triple-double zanotowała Markel Walker – zdobyła 18 punktów, 15 zbiórek i 11 asyst. Elżbieta Paździerska rzuciła 28 punktów dla zespołu z Konina.

Relacja z meczu | Galeria zdjęć

Widzew Łódź - Riviera Gdynia 53:58

Świetna ostatnia kwarta spotkania, wygrana przez zespół Riviery 24:14, zapewniła zwycięstwo gdyniankom w Łodzi. Zespół gości zanotował aż 55 zbiórek, a w tym elemencie wyróżniały się przede wszystkim Natalia Małaszewska, Danielle Wilson i Małgorzata Misiuk. Najwięcej punktów dla Riwiery zdobyła ta ostatnia – aż 22. W ekipie Widzewa wyróżniała się Olivia Tomiałowicz z 23 punktami.