Euroliga: Rywalki tym razem za silne

,

Fenerbahce Stambuł wygrało z Wisłą Can-Pack Kraków 67:59, a ekipa WBC Novi Zagrzeb wygrała z CCC Polkowice 71:66 w kolejnych spotkaniach Euroligi kobiet.

,

WBC Novi Zagrzeb - CCC Polkowice 71:66

Mistrzynie Polski wygrały drugą kwartę 16:7 i dzięki temu miały sporą szansę na zwycięstwo, ale ostatecznie w ostatniej części meczu zdecydowanie lepsze były gospodynie. Zespół z Zagrzebia okazał się lepszy w czwartej kwarcie aż o 11 punktów i dzięki temu odniósł zwycięstwo nad ekipą CCC. W drużynie WBC Novi aż pięć zawodniczek zdobyło 10 lub więcej punktów. Zespół trenera Jacka Winnickiego mógł liczyć przede wszystkim na Magdalenę Leciejewską (18 punktów, osiem zbiórek) i Waleriję Musinę (17 punktów, pięć zbiórek, cztery asysty).

Fenerbahce Stambuł - Wisła Can-Pack Kraków 67:59

Zespół ze Stambułu ponownie pokonał wicemistrzynie Polski. Zwycięstwo Fenerbahce przez większość spotkania nie było zagrożone. Turecka ekipa wygrała trzy pierwsze kwarty i dlatego ostatnia część meczu była już tylko formalnością. Gospodynie miały przewagę przede wszystkim w asystach oraz rzutach trzypunktowych. Najskuteczniejsza w tej ekipie była Isabelle Yacoubou z 14 punktami. Agnieszka Bibrzycka dołożyła do tego 10 punktów. W Wiśle Can-Pack wyróżniała się Jantel Lavender (20 punktów, 10 zbiórek).