KSSSE AZS PWSZ nie sprostał Matizolowi Lider

Cenne ośmiopunktowe zwycięstwo w Gorzowie Wlkp. nad KSSSE AZS PWSZ zanotowały koszykarki Matizolu Lidera Pruszków w pierwszym spotkaniu o miejsca 5 - 8 w Ford Germaz Ekstraklasie. Rewanż w sobotę w Pruszkowie.

Zespół Matizolu Lidera Święta Wielkanocne spędził pracowicie. To zaangażowanie treningowe odpłaciło się podczas meczu z KSSSE AZS PWSZ. Podopieczne Adama Prabuckiego rozegrały rewelacyjną pierwszą połowę. Po dwudziestu minutach gry ich przewaga wynosiła trzynaście punktów, głównie za sprawą rewelacyjnie dysponowanej rzutowo Laurie Koehn. Amerykanka trafiła pierwszych sześć z siedmiu rzutów za trzy punkty, już do przerwy uzyskując 24 punkty. Po zmianie stron najlepsza punktująca pruszkowskiego zespołu nie uzyskała już żadnego punktu, ale wyręczyły ją pozostałe koleżanki. Piętnastu minut na zdobycie dziesięciu punktów potrzebowała Anna Wielebnowska, która dodatkowo miała 4 zbiórki. 13 punktów i 8 asyst miała zaś Sydney Colson. Lider po zmianie stron stracił część swojej przewagi, ale ani razu nie przegrywał. Ostatecznie pruszkowianki wygrały różnicą ośmiu punktów, dzięki czemu przed meczem rewanżowym są w korzystniejszej sytuacji niż rywalki. Do walki o piąte miejsce przystąpi bowiem zespół lepszy w dwumeczu.