,

Zwycięstwo MUKS-u w Bydgoszczy

W rozegranym kolejnym spotkaniu grupy play-out Artego Bydgoszcz przegrywa we własnej hali z MUKS-em Poznań 55:60.

,

Zwycięstwo poznanianek przedłuża im szansę na pozostanie w Ford Germaz Ekstraklasie. Ich bezpośredni rywal Odra Brzeg także wygrała dzisiejsze spotkanie z INEĄ AZS Poznań, tak też oba te zespoły mają po 38 pkt. i dalej będą walczyć o pozostanie w ekstraklasie. W dzisiejszym spotkaniu Artego Bydgoszcz było osłabione brakiem amerykańskiej rozgrywającej Renee Taylor, która w piątek opuściła szeregi bydgoskiej drużyny. Dodatkowo nie wystąpiła Elżbieta Mowlik, która uskarża się na bóle pleców. Rozgrywanie piłki było więc w rękach juniorek, Pauliny Kuras oraz Justyny Pytlarczyk. Podczas spotkania podopieczne trenera Adama Ziemińskiego popełniały sporo błędów. 23 straty w meczu pozostawiły swój odzew na wyniku końcowym. Wyrównany pojedynek był jeszcze do przerwy, poznański zespół zszedł do szatni z 1-punktową zaliczką, a wynik po 2 kwartach 30:31. Kolejną odsłonę bydgoszczanki przegrały 10:15. W ostatniej kwarcie Artego było zmuszone gonić wynik. Co prawda wygrały 4 kwartę 15:14, ale nie wystarczyło to, aby odrobić straty i całe spotkanie przegrały 55:60. W Artego największą skutecznością wykazały się D. Sissoko (21) oraz kapitan bydgoskiego zespołu, A. Szott (14). W drużynie gości najwięcej punktów zdobyła była zawodniczka Artego Bydgoszcz, Natalia Mrozińska, wrzuciła bydgoszczankom aż 16 "oczek" oraz Magdalena Idziorek zdobywając 15 pkt. Artego Bydgoszcz - MUKS Poznań: 55:60.