,

Słodka zemsta Cukierków

Koszykarki Cukierków Odry Brzeg wzięły srogi rewanż na AZS-ie Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra za porażkę w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy. Podopieczne Krzysztofa Kubiaka rozgromiły jeleniogórski zespół 91:42, wygrywając czwartą kwartę... 23:2. Ten mecz po raz kolejny pokazał, jak wiele znaczą dla AZS-u KK koszykarki z Ameryki. Dziś ich w składzie zabrakło i od razu odbiło się to na końcowym wyniku.

,

Jeszcze przed spotkaniem Rafał Sroka nie ukrywał, że rozgrywki Pucharu Polski będa traktowane jako poligon doświadczalny. - Dla nas najważniejsze jest utrzymanie w szeregach najlepszych zespołów Ford Germaz Ekstraklasy i temu celowi podporządkowujemy wszystko - mówił szkoleniowiec gospodarzy. Nie ma się zatem co dziwić, że jeleniogórska drużyna przystąpiła do dzisiejszego meczu bez prawdziwych gwiazd zespołu: Keili Beachem, Sabriny Scott i Jocelyn Penn. - Nie chcemy ryzykować niepotrzebnej kontuzji, a i więcej czasu do gry będą miały nasze młode zawodniczki. One muszą się uczyć i nabierać doświadczenia. Najlepiej własnie w takich meczach - dodawał Rafał Sroka. Brak amerykańskiego trio okazał się dla AZS-u KK brzemienny w skutkach. Cukierki Odra Brzeg nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem wygranej i tylko niewiadomą pozostawały rozmiary porażki. Warty odnotowania jest fakt, że w ostatniej kwarcie jeleniogórzanki zdobyły tylko dwa punkty. Koniec końców drużyna Krzysztofa Kubiaka rozgromiła swoje rywalki i już dzisiaj śmiało można powiedzieć, że to właśnie brzeski zespół zamelduje się w 1/8 finalu Pucharu Polski Sure Shot Cup. Statystyki