,

Turniej w Toruniu: CCC gorsze od Energi, SMS od Spartaka

W popołudniową sobotę rozegrano kolejne dwa spotkania w ramach Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Torunia. Po bardzo zaciętej i emocjonującej walce Meredith Alexis poprowadziła Energę do zwycięstwa nad CCC Polkowice. Spartak Subotica okazał się lepszy od uczennic ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

,

Arcus SMS PZKosz. Łomianki – Spartak Subotica 58:71 (15:14, 11:21, 23:16, 9:20) SMS: M. Kaczmarska 15 (3x3), A. Dziwińska), O. Tomiałowicz i K. Bednarczyk po 7 (1), A. Kotnis 6 oraz K. Sosnowska 11, M. Jasnowska i A. Soszyńska po 2, A. Śnieżek 1, K. Ćwiklińska 0.
Spartak: M. Ścekić 11, V. Erak 9, S. Orożović 8, J. Andelić 6, J. Veselinović 3 oraz D. Lukać 12, K. Budimćević 10, A. Cabarkapa 8, I. Bakalić 4, J. Kovacević i T. Ajduković po 0. W spotkaniu dwóch zespołów, które nie wygrały jeszcze podczas toruńskiego turnieju lepsze okazały się koszykarki Spartaka Subotica, które pokonały Arcus SMS PZKosz. Łomianki 71:58. Początek spotkania nie wskazywał jednak na taki koniec. W 5 min. po trafieniu Aleksandry Dziwińskiej SMS prowadził już 10:2. W kolejnych minutach punkty dla uczennic zdobyła tylko Magdalena Kaczmarska (5), a serbski zespół uzyskał ich aż 12 i po pierwszej kwarcie przegrywał tylko 14:15. Również kolejne minuty należały do zawodniczek prowadzonych przez Slobodana Lukicia i w ten sposób oba zespoły schodziły na przerwę przy stanie 35:26 dla Spartaka. Po zmianie stron dzięki skutecznej grze Kaczmarskiej i Klaudii Sosnowskiej SMS przegrywał w 26 min. tylko 39:41, a w 29 min po "trójce" Oliwii Tomiałowicz był remis po 49. Decydująca okazała się czwarta kwarta, którą Serbki wygrały 20:9, a cały mecz 71:58. Energa Toruń - CCC Polkowice 77:72 (29:17, 18:25, 13:22, 17:8) Energa: M. Alexis 28, N. Moore 20 (1x3), A. Perlińska 9 (2), E. Tłumak 7 (2), A. Marczewska 4 oraz B. Predehl 7 (1), J. Grabowska 2, L. Taylor i J. Chełczyńska po 0.
CCC: P. Stampalija 25, I. Jasnowska 18 (2), V. Bortelova 8 (2), M. Gajewska 4, J. Jeziorna 1 oraz A. Szyćko 7, N. Brackett 6, Ł. Tomczak 2, F. Carvajal 2. W ostatnim sobotnim meczu kibice zgromadzeni w hali ZSPS i VIII LO w Toruniu obejrzeli bardzo ciekawe spotkanie, w którym gospodynie - Energa Toruń pokonały CCC Polkowice 77:72. Torunianki rozpoczęły bardzo dobrze. W 4 min po rzucie zza linii 6,25 cm Navondy Moore prowadziły już 17:7. Ostatecznie po punktach Meredith Alexis zakończyły pierwszą kwartę prowadzeniem 29:17. Skuteczna gra Ilony Jasnowskiej na początku drugiej kwarty sprawiła, że polkowiczanki w 15 minucie przegrywały tylko 27:29. Pochodząca z Torunia zawodniczka rzuciła w tym okresie osiem „oczek". W końcowych minutach tej części gry po rzutach wolnych Natashy Brackett przyjezdne wyszły na prowadzenie 37:36. Tuż przed przerwą Alicja Perlińska trafiła jednak dwukrotnie za 3 punkty i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 42:39 dla Energi. Po zmianie stron gra się wyrównała. Od 27 min. można było oglądać popis w wykonaniu Petry Stampaliji, która rzuciła 7 „oczek" i CCC prowadziło 64:56. Na początku decydującej części gry skuteczniejsze były torunianki, a wśród nich Alexis i Moore. W końcówce gospodynie trafiały w ważnych momentach i wygrały 77:72. W niedzielę ostatni dzień turnieju. godz. 10.00 Spartak Subotica - INEA AZS Poznań
godz. 12.00 CCC Polkowice - Arcus SMS PZKosz. Łomianki
godz. 16.00 INEA AZS Poznań - Energa Katarzynki Toruń Mecze odbędą się w hali ZSPS i VIII LO w Toruniu przy ul. Grunwaldzkiej 33/35. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.