,

Turniej w Toruniu: dzień pierwszy

W pierwszym meczu czterodniowego turnieju koszykarek rozgrywanego w Toruniu zespół Energi Katarzynek Toruń pokonał serbską ekipę Spartaka Subotica 85:52. Spotkanie zostało rozegrane wyjątkowo w sali Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim (18km od Torunia).

,

O wyniku spotkania w dużej mierze zadecydowała już pierwsza kwarta, która podopieczne Dariusza Raczyńskiego wygrały aż 27:4. Młode Serbki zupełnie nie radziły sobie z obroną Katarzynek i jedyne punkty w tej części gry zdobyły po rzutach wolnych. Chwila przerwy między pierwszą a drugą kwartą wpłynęła pozytywnie na zawodniczki Spartaka. Pierwsze 4 min drugiej części gry koszykarki prowadzone przez Slobodana Lukicia wygrały bowiem 11:0. Kolejne minuty były już bardziej wyrównane, głównie dzięki skutecznej grze Meredith Alexis (5 punktów w tej kwarcie) i Navondzie Moore (4 "oczka"). Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 42:26 dla torunianek.Po zmianie stron podopieczne Dariusza Raczyńskiego ponownie dominowały na parkiecie i powiększały przewagę nad rywalkami. W końcówce spotkania toruński szkoleniowiec dał również pograć zmienniczkom. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Energi 85:52. W piątek swoje pierwsze mecze rozegrają pozostałe trzy zespoły grające w Ford Germaz Ekstraklasie: CCC Polkowice, INEA AZS Poznań i Arcus SMS PZKosz. Łomianki. Energa Katarzynki Toruń - Spartak Subotica 85:52 (27:4, 15:22, 25:15, 18:11). Energa: N. Moore 16, E. Tłumak 11 (1x3), A. Perlińska i A. Marczewska po 10, M. Alexis 9 oraz J. Grabowska 10, L. Taylor 9, L. Kowalenko i J. Chełczyńska po 4, J. Zielińska 2, P. Bajerska, B. Predehl i K. Januszek po 0. Spartak: J. Andelić 13, M. Śćekić 12 (1), S. Orożović 7 (1), V. Erak 4, J. Veselinović 2 oraz T. Ajduković 8 (1), D. Lukać i I. Bakalić po 3, J. Kovacević 2, V. Peruśinović, K. Budimćević i A. Ćabarkapa po 0. Pozostałe mecze turnieju: Piątek: godz. 17.00 Arcus SMS PZKosz. Łomianki - INEA AZS Poznań
godz. 19.00 CCC Polkowice - Spartak Subotica Sobota: godz. 10.00 Arcus SMS PZKosz. Łomianki - Energa Katarzynki Toruń
godz. 12.00 INEA AZS Poznań - CCC Polkowice
godz. 17.00 Spartak Subotica - Arcus SMS PZKosz. Łomianki
godz. 19.00 Energa Katarzynki Toruń - CCC Polkowice Niedziela: godz. 10.00 Spartak Subotica - INEA AZS Poznań
godz. 12.00 CCC Polkowice - Arcus SMS PZKosz. Łomianki
godz. 16.00 INEA AZS Poznań - Energa Katarzynki Toruń Mecze odbędą się w hali ZSPS i VIII LO w Toruniu przy ul. Grunwaldzkiej 33/35. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.