,

Utex Row Rybnik pokonuje mistrza Austrii

Na zakończenie zgrupowania w Sopronie koszykarki Utex Row Rybnik pokonały mistrza Austrii 66:50. Wynik tym bardziej cieszy, jeżeli dodamy, że w spotkaniu z powodu drobnych urazów nie zagrały Jaynetta Saunders i Agnieszka Jaroszewicz, a z zespołem na Węgry nie pojechała Olena Proszczenko.

,

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, po 20 minutach na tablicy wyników był remis 34:34. Na początku trzeciej odsłony nasz zespół odskoczył na 5 oczek, a chwilę później po skutecznych akcjach spod kosza Hollie Merideth podopieczne Mirosława Orczyka powiększyły przewagę do 9 punktów. W ostatniej kwarcie na parkiecie pojawiły się młodsze zawodniczki, swoją szansę otrzymały Joanna Czajkowska, Natalia Przekop i Karolina Stanek. Teraz zespół wraca do Rybnika i do rozpoczęcia sezonu będzie trenował na obiektach w Rybniku. Utex Row Rybnik - Flying Foxes Wiedeń 66:50 (18:18, 16:16, 16:9, 16:7) Utex Row Rybnik: Merideth 17, Skorek 14, Bell 10, Chomicka 10, Szymczak - Górzyńska 9, Głocka 4, Czajkowska 2, Błaszczak 0.