,

Uniwersjada 2007: Zagramy o brązowy medal

W dzisiejszym półfinale 24 Letniej Uniwersjady Polki zmierzyły się z faworytkami do końcowego zwycięstwa - reprezentacją Rosji.

,

Początek spotkania zaczął się pomyślnie dla podopiecznych Dariusza Maciejewskiego. Po pierwszej kwarcie Polki prowadziły 20:14. Drugie 10 minut pokazało jednak że Rosjanki poważnie myślą o końcowym triumfie w rozgrywkach. Bardzo skuteczna gra koszykarek z Rosji pozwoliła im na zniwelowanie strat i wynik do przerwy był remisowy 28:28. Po przerwie obraz gry na parkiecie nie uległ zmianie. Wciąż ton gry nadawały Rosjanki ale nie potrafiły odskoczyć na bezpieczną odległość punktową. Po trzech kwartach Rosjanki prowadziły tylko 44:40. Ostatnie 10 minut meczu rozpoczęło się od bardzo dobrej gry Polek. Na pięć minut przed końcem spotkania by remis 44:44. I wtedy stało się coś czego Polki długo nie zapomną. Podopieczne Alexandra Kovaleva w ostatnich pięciu minutach pozwoliły Polkom rzucić tylko 2 punkty. Same przy tym zdobyły ich aż 28! To co było domeną Polek czyli kapitalne końcówki dziś było rewelacyjne w wykonaniu akademiczek z Rosji. W Polskiej ekipie najbardziej zawiodły dotychczasowe jej liderki: Izabela Piekarska, która zdobyła tylko 6 punktów oraz Justyna Żurowska, która zdobyła także 6 punktów. O zwycięstwie Rosjanek zadecydowała przede wszystkim świetna gra pod tablicami. Polki przegrały walkę na tablicach bardzo wyraźnie 24:43. Teraz przed trenerem Maciejewskim ciężkie zadanie. Musi jak najszybciej wymazać z głów naszych akademiczek koszmarną czwartą kwartę spotkania z Rosjankami. Przed Polską najważniejszy mecz turnieju. W meczu o brązowy medal Polki zmierzą się w piątek z reprezentantkami Czech, które w drugim półfinale uległy Australii 62:50. Polska - Rosja 46:72 (20:14, 8:14, 12:16, 6:28)
Polska: Zalesiak Joanna 6, Czubak Katarzyna 5, Krężel Katarzyna 11, Żurowska Justyna 6, Piekarska Izabela 6, Podziemska Justyna 3, Bibrzycka Magda 0, Babicka Małgorzata 5, Jujka Marta 4.
Rosja: Lapteva Ksenia6, Nikitina Maria 16, Koroleva Yulia 0, Petrakova Anna 2, Belyakova Evgenia 14, Yuzhakova Tatiana 6, Makhlina Svetlana 21, Psareva Varvara 3, Gavrilitsa Alla 0, Iakovleva Olga 4.