,

Uniwersjada 2007: Gramy o medale!

W ostatnim meczu drugiej rundy grupowej na Uniwersjadzie w Bangkoku Polskie koszykarki pokonały reprezentację Kanady 66:64. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne Dariusza Maciejewskiego zagrają o medale 24. Letniej Uniwersjady.

,

Początek meczu był bardzo wyrównany. Po pięciu minutach gry Polki prowadziły 9:7. Ostatecznie pierwszą kwartę wygraliśmy 18:11. Druga kwarta to popisowa wręcz gra Kanadyjek, które wygrały tą część spotkania 26:17 i na przerwę schodziły z dwupunktową przewagą. Trzecia kwarta to znów bardzo wyrównany pojedynek. Wynik zmieniał się bardzo szybko. Przed decydującym starciem na tablicy wyników było już tylko 52:53 dla akademiczek z Kanady. W ostatnich dziesięciu minutach Polki po raz kolejny pokazały, że finiszować potrafią znakomicie. Kiedy na 5 minut przed końcem Kanada prowadziła 5 punktami Polki rozpoczęły swój finisz. W końcówce rzuciły przeciwniczką 10 punktów tracąc przy tym tylko 3 oczka i szansa na medale stała się faktem. W Polskiej ekipie bardzo dobre zawody rozegrały Justyna Żurowska, która zdobyła 18 punktów i zebrała z tablic aż 10 piłek. Do poziomu Justyny dostosowały się także jej koleżanki Joanna Zalesiak (13 pkt) oraz Izabela Piekarska (15 pkt). Polska - Kanada 66:64 (18:11, 17:26, 17:16, 14:11)
Polska: Zalesiak Joanna 13, Czubak Katarzyna 6, Krężel Katarzyna 2, Żurowska Justyna 18, Piekarska Izabela 15, Pamuła Anna 2, Podziemska Justyna 3, Bibrzycka Magda 3, Babicka Małgorzata 4.
Kanada: Reverin Kadie 5, Mcguinness Erica 19, Tatham Alisha 0, Doma Natalie 9, Ganes Carolyn 13, Pinske Megan 2, Degroot Lindsay 4, Genois Marie-Michelle 2, Hole Kate 10.