,

Uniwersjada 2007: Brazylia pokonana

W swoim drugim spotkaniu na Uniwersjadzie w Bangkoku Polki zmierzyły się z mistrzyniami Ameryki Południowej - drużyną Brazylii. Ewentualne zwycięstwo w tym meczu bardzo przybliżało podopieczne Dariusza Maciejewskiego do awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

,

Początek spotkania należał do Polek, które m.in. za sprawą świetnie grającej Izabeli Piekarskiej prowadziły 18:10. W drugiej kwarcie gra była bardzo wyrównana. Koszykarki z Brazylii nie potrafiły zniwelować straty do Polek, te natomiast nie potrafiły z kolei jej powiększyć. Ostatecznie ta część spotkania zakończyła się remisem 11:11 i po pierwszej połowie meczu na tablicy wyników widniał rezultat 29:21 dla akademiczek z Polski. Trzecia kwarta zaczęła się od ataków Brazylijek jednak Polki szybko opanowały sytuację na parkiecie i systematycznie powiększały swoją przewagę, która w 3 kwarcie osiągnęła już 20 punktów. Ostatnia odsłona spotkania zaczęła się od prowadzenia 5:0 oraz 7:2 zespołu z Ameryki Południowej. Jednak to było wciąż za mało na świetnie dysponowane tego dnia Polki. Akademiczki z Brazylii nie potrafiły zniwelować straty do Polek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 63:44 dla Polski. Dzięki temu zwycięstwu Polki umocniły się na pierwszym miejscu w grupie D. Na zakończenie pierwszej rundy turnieju zmierzą się jutro z reprezentacją Australii. Polska - Brazylia 63:44 (18:10, 11:11, 24:12, 10:11) Punkty dla Polski: Zalesiak Joanna 8, Czubak Katarzyna 8, Pamuła Anna 6, Podziemska Justyna 4, Żurowska Justyna 11, Babicka Malgorzata 6, Piekarska Izabela 20, Bibrzycka Magda 0, Krężel Katarzyna 0. Punkty dla Brazylii: Oliveira Renata 7, Camargo Mariana 9, Souza Laís Tobias 1, Angeloni Luciana 12, Oliveira Alana Gomes 2, Pena Glauce 10, Santos Vanuzia 3.