January, Ebo, Wnorowska, Wheeler - trwa budowa drużyn #OBLK (5)

Lista aktualności

January, Ebo, Wnorowska, Wheeler - trwa budowa drużyn #OBLK (5)

W #ORLENBasketLigaKobiet sezon został zakończony i obecnie drużyny budują swoje składy przed kolejnym, co oznacza duży ruch w transferach. Do #OBLK przychodzą nowe zawodniczki, a inne zmieniają kluby.

Nigeryjka Lauren Ebo została nową zawodniczką zespołu z Bydgoszczy, który prowadzić będzie ponownie Piotr Kulpeksza. Ebo ma 193 cm wzrostu, a ostatnio grała w drugiej lidze tureckiej notując 20.3pkt/m oraz 14.6zb/m.

Klubowe barwy zmienia Jessica January, która ma za sobą kilka spędzonych sezonów w zespole z Sosnowca. Kolejny spędzi w Enea AZS Politechnika Poznań, gdzie będzie starała się pomóc drużynie walczyć o czołowe ligowe pozycje. Amerykanka w ostatnim sezonie rzucała średnio 16,8pkt/m oraz notowała 6.9zb/m i 6.1as/m.

W zespole z Sosnowca zostaje Klaudia Wnorowska dla której będzie to czwarty sezon w drużynie, gdzie trafiła z Wisły Kraków. 21-latka w ubiegłym roku wywalczyła 7. miejsce na Mistrzostwach Europy U20, a także rozegrała 22 spotkania w OBLK.

Nową zawodniczką drużyny z Torunia została Savannah Wheeler, która miniony sezon spędziła na uczelni Middle Tennessee. Amerykanka rzucała średnio 17,5pkt/m oraz 5,1as/m. – Od 2019 roku notuje dwucyfrowe zdobycze punktowe, ostatni sezon zakończyła z wysoką skutecznością rzutów za trzy (37%) i tylko w pięciu meczach zdobyłą mniej niż 10 punktów. Savannah rozdaje także sporo asyst i jest bardzo szybką zawodniczką. Liczymy, że dobrze odnajdzie się na polskich parkietach – podsumowuje nową Katarzynkę trener Elmedin Omanić.

⛹ #ORLENBasketLigaKobiet - pochodząca z Nigerii Lauren Ebo w sezonie 2024/2025 grać będzie w KS Basket 25 Bydgoszcz ????...

Opublikowany przez ORLEN Basket Liga Kobiet Czwartek, 4 lipca 2024