Szymkiewicz, Hansen, Hjern - trwa budowa drużyn #OBLK (4)

Lista aktualności

Szymkiewicz, Hansen, Hjern - trwa budowa drużyn #OBLK (4)

W #ORLENBasketLigaKobiet sezon został zakończony i obecnie drużyny budują swoje składy przed kolejnym, co oznacza duży w tranferach. Do #OBLK przychodzą nowe zawodniczki, a inne zmieniają kluby.

Magdalena Szymkiewicz zamieniła Gdynię na Lublin, gdzie będzie kontynuowała swoją karierę. Niespełna 22 – letnia zawodniczka w swoim dorobku ma m.in. MVP turnieju finałowego MP juniorek w 2019 roku oraz juniorek starszych w 2021 roku. Rywalizowała już na poziomie Euroligi oraz EuroCup Women, a także grała w młodzieżowych kadrach Polski U16, U18 oraz U20 i kadrze Polski seniorek.

⛹ #ORLENBasketLigaKobiet - Magdalena Szymkiewicz nowy sezon rozpocznie w AZS UMCS Lublin ???? ORLEN Bank Pekao S.A. Suzuki Polska Enea Aerowatch Poland Molten Polska #kgs Polski Cukier #ORLEN #ORLENTeam #Enea

Opublikowany przez ORLEN Basket Liga Kobiet Wtorek, 11 czerwca 2024

W Gorzowie Wlkp. krystalizuje się skład, jaki do dyspozycji będzie miał w walce o ligowe medale trener Dariusz Maciejewski. Do zespołu dołączyła mająca 175 cm wzrostu Lauren Hansen, która w rozgrywkach NCAA zdobywała szereg nagród i wyróżnień. Teraz czas na pokazanie się w Gorzowie Wlkp., gdzie jak sama przyznaje „chcę być koszykarką wnoszącą na boisko entuzjazm, energię i pasję”.

Najlepszy trener OBLK w sezonie 2023/2024 Arkadiusz Rusin kolejny raz postawił na kierunek szwedzki i zawodniczkę z „Delfinów”, a jest nią Lovisa Hjern. Rozgrywającą swoją karierę rozpoczęła w Norrkoping Dolphins w wieku 16 lat, gdzie cieszyła się ogromnym zaufaniem głównego trenera Jaspera Sundberga. Hjern bardzo dobrze spisywała się w sezonie 2022/2023, grając z byłą już zawodniczką Ślęzy – Lexi Held. – Oglądałem bardzo dużo meczów w wykonaniu Lovisy, a to dlatego, że wybrałem wcześniej Robbi Ryan z ligi szwedzkie. Tak się złożyło, że grały ze sobą w półfinale pięć meczów. Lovisa to bardzo dobry kreator, ponad 6 asyst na mecz notowanych w różny sposób. Nie tylko po pick and rollu, ale także widzi bardzo wiele wolnych przestrzeni i innych opcji. Zobaczymy, jak jej gra przełoży się na ligę polską, bo wiadomo, że w Szwecji ten poziom jest trochę niższy – komentuje Arkadiusz Rusin.