Nunn, Skobel, Kośla - trwa budowa drużyn #OBLK (1)

Lista aktualności

Nunn, Skobel, Kośla - trwa budowa drużyn #OBLK (1)

W #ORLENBasketLigaKobiet sezon został zakończony i obecnie drużyny budują swoje składy przed kolejnym, co oznacza duży ruch transferowy. Do #OBLK przychodzą nowe zawodniczki, a inne zmieniają kluby.

Schaquilla Nunn sprawdziła się w Ślęzie Wrocław i kolejny sezon również spędzi w żółto-czerwonych barwach, a wszystko po wywalczeniu razem z zespołem 4. Miejsca. Amerykanka z powodu kontuzji straciła kilkanaście spotkań w sezonie… w tym to najważniejsze i decydujące o brązowym medalu. Nunn ma jednak we Wrocławiu zadanie do wykonania, co miało bardzo duży wpływ na jej pozostanie w zespole.

Bez zmian na ławce trenerskiej w Lublinie, gdzie w dalszym ciągu „sternikiem” będzie Krzysztof Szewczyk. Doskonale znany polski szkoleniowiec prowadzi zespół nieprzerwanie od 2019 roku, a także w latach 2014-1017. Poprzednie sezon nie był jednak dobry, zwłaszcza jeśli popatrzymy na zespół będący mistrzem Polski. Kolejny ma być dużo lepszy, a wszyscy w drużynie wierzą w walkę o najwyższe cele.

W zespole z Poznania pozostaje Agnieszka Skobel, która do bardzo udanych może zaliczyć zakończony sezon. Doświadczona zawodniczka rzucała średnio 13 punktów na mecz i była jedną z liderek drużyny, prowadzonej przez Wojciecha Szawarskiego. Enea AZS zakończyła rywalizację na pierwszej rundzie play-off, lecz ogromny wkład w awans do play-off miała właśnie Skobel.

Wicemistrz Polski z Gorzowa Wlkp. chce zdobyć mistrzostwo Polski, które było już tak blisko. Czy tym razem się uda? Jeśli chodzi o polski skład, to postawiono na Emilię Koślę z KGHM BC Polkowice. Polka ma 178 cm wzrostu i urodziła się w 2001 roku, a idąc do drużyny z Gorzowa Wlkp. ma nadzieję na kolejny krok w przód w swojej karierze.