Laura Miškinienė w zielono-białych barwach

Lista aktualności

Laura Miškinienė w zielono-białych barwach

Karuzela transferowa powoli się rozkręca, a kolejnym wzmocnieniem Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin jest Laura Miškinienė. Doświadczona Litwinka od sześciu lat rywalizuje na parkietach Orlen Basket Lidze Kobiet.

Miškinienė to 31-letnia zawodniczka, która może występować na pozycjach ,,5″ oraz ,,4″. Pochodząca z Litwy koszykarka znana również pod panieńskim nazwiskiem Svaryte gra w polskiej lidze od sezonu 2018/2019, a po drodze broniła barw takich klubów z Torunia, Bydgoszczy i Gdyni. W minionym sezonie jako zawodniczka Arki rozegrała 26 spotkań ligowych, a w nich średnio notowała 9.5 punktu, 7.5 zbiórki oraz 1.7 asysty. Jej waleczność na boisku ma odzwierciedlenie w liczbie zbiórek, gdyż była szóstą najlepiej zbierającą w lidze (195 zbiórek). Po zakończeniu rozgrywek OBLK Miškinienė na krótko dołączyła do rumuńskiego CS Phoenix Constanța, z którym sięgnęła po mistrzostwo kraju. Wystąpiła w pięciu meczach, a jej średnie wyniosły 12.2 punktu, 8.2 zbiórki oraz 0.7 asysty.

Litwinka ma również doświadczenie z europejskich pucharów, gdyż występowała w pięciu edycjach EuroCup Women, a w sezonie 2021/2022 rywalizowała także w Eurolidze Kobiet. Jest także regularnie powoływana do reprezentacji swojego kraju.

- Szukaliśmy doświadczonego europejskiego gracza, który gdzieś tam zna realia polskiej ligi. Laura w naszej ocenie była najlepszym wyborem. Jest doświadczona i wie jak walczyć o najwyższe cele. Gdy graliśmy przeciwko niej, to zawsze były to ciężkie mecze. Jest bardzo silna, inteligentna, potrafi zagrać pod koszem oraz rzucić z obwodu. To jest wszechstronny gracz, który się nigdy nie poddaje. Zapewni nam spokój pod koszem w tej europejskiej rotacji. Bardzo się cieszę, że ją podpisaliśmy – wyjaśnia Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.