VBW Arka Gdynia z brązowymi medalami!

VBW Arka pokonała w dwumeczu Ślęzę Wrocław i zakończyła sezon 2023/2024 w ORLEN Basket Lidze Kobiet z brązowymi medali. Spotkanie rewanżowe w Gdyni było do samego końca bardzo zacięte, a decydujące o medali trafienia były dziełem Laury Miskiniene oraz Rennie Davis!

VBW Arka Gdynia – Ślęza Wrocław 80:77

STATYSTYKI

Grająca bez kontuzjowanej Schaquille Nunn Ślęza Wrocław w początkowych minutach pierwszej kwarty grała kosz za kosz z rywalkami z Gdyni, jednak w ostatnich dwóch minutach skuteczniejsze były gospodynie 25:18. Po dziewięć „oczek” miały na sowim koncie Rennia Davis oraz Mikayla Cowling. W kolejnej kwarcie Ślęza już na samym początku odrobiła straty i wyszła na prowadzenie po wygranym fragmencie 10:2. Jeszcze przed dłuższą przerwą gospodynie przełamały strzelecką niemoc i zeszły do szatni z przewagą jednego „oczka” – 41:40. Po zmianie stron ponownie skuteczniejsza była drużyna z Wrocławia, która miała nawet dziewięć punktów przewagi! Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich 180 sekundach ostatniej kwarty, kiedy to przy wyniki 74:70 dla Ślęzy, za trzy trafiła Rennia Davis… a po chwili ponownie po rzucie zza linii 6,75 Laury Miskieniene piłka przeleciała przez obręcz. VBW Arka wygrała rewanżowe spotkanie i była lepsza w dwumeczu, zdobywając brązowe medale. Laura Miškinienė zakończyła spotkanie z dorobkiem 26 punktów i 9 zbiórek, a Rennia Davis dodała 23 punkty i 12 zbiórek.

???? Ogromne emocje w Gdyni z happy-endem dla VBW Arka Gdynia, która w dwumeczu pokonuje Ślęza Wrocław i zdobywa ????...