KGHM BC Polkowice MISTRZEM POLSKI 2023/2024!

KGHM BC Polkowice pokonało po raz drugi zespół z Gorzowa Wlkp. i zostało mistrzem Polski #ORLENBasketLigaKobiet w sezonie 2023/2024! MVP wybrana została Erica Wheeler, która zapisała na swoim koncie 25 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - KGHM BC Polkowice 79:83

STATYSTYKI

Stan rywalizacji: 0-2 (do dwóch zwycięstw)

Pełne 40 minut emocji i finalnie drugie zwycięstwo KGHM BC Polkowice, dające mistrzostwo Polski w sezonie 2023/2024 – tak w skrócie można podsumować spotkanie w Arenie Gorzów, którą wypełniło ponad 4000 widzów! Pierwsza kwarta stała pod znakiem przewagi gospodyń, które wypracowały 5 – punktową przewagę 24:19. W drugiej kwarcie głównie za sprawą skutecznej gry Eleny Tsineke oraz Chloe Bibby AZS powiększył przewagę, która w 20 minucie wynosiła już 12 „oczek” – 50:38. Po zmianie stron wygrany przez KGHM BC Polkowice fragment 11:2 praktycznie zniwelował straty, a pomogły w tym trafienia przede wszystkim Julii Piestrzyńskiej. Do remisu w 26 minucie doprowadziła Weronika Gajda, a na koniec trzeciej kwarty na tablicy wyników notowany był już remis po 62.

???? MISTRZ POLSKI 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣/2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ - KGHM BC Polkowice ???? Gratulujemy ???? #ORLEN #ORLENTeam #Enea

Opublikowany przez ORLEN Basket Liga Kobiet Czwartek, 14 marca 2024

W ostatnich 10 minutach spotkania gospodynie dzielnie walczyły, jednak decydujące trafienia należały do przyjezdnych. Najpierw bardzo ważną „trójkę” trafiła Liliana Banaszak, a następnie kolejne punkty zdobyła Julia Piestrzyńska. AZS „ratowała” Chloe Bibby, jednak kropkę nad „i” postawiła… Erica Wheeller na 12 sekund przed końcową syreną. Polkowiczanki aż 21 punktów (przy 6 AZS) zdobyły po stratach rywalek.

Erica Wheeler rzuciła 25 punktów i dodała do tego 6 zbiórek i 5 asyst, zdobywając nagrodę MVP!

???? KGHM BC Polkowice wygrywa po raz drugi z AZS AJP Gorzów Wielkopolski i zostaje MISTRZEM ???? POLSKI...