VBW Arka bliżej brązowego medalu

VBW Arka Gdynia pokonała w pierwszym meczu o brązowy medal Ślęzę Wrocław i przed rewanżem we własnej hali ma 6 – punktową przewagę. Drugi mecz odbędzie się 16 marca o godz. 18:00 w Gdyni.

1KS Ślęza Wrocław - VBW Arka Gdynia 56:62

STATYSTYKI

Drugi mecz - 16 marca VBW Arka Gdynia - 1KS Ślęza Wrocław, godz. 18:00

Bardzo wyrównana była pierwsza kwarta spotkania we Wrocławiu, gdzie na minimalnym 2 – punktowym prowadzeniu były gospodynie. W drugiej kwarcie VBW Arka najpierw zanotowała serię 6:0, by w kolejnych akcjach celnymi rzutami zza linii 6,75 popisały się Barbora Wrzesiński i Marissa Kastanek i przyjezdne „odjechały” na siedem punktów. Po zmianie stron ponownie dużą lepszą skuteczność miały przyjezdne, które wypracowały nawet 15 „oczek” przewagi – (45:30). Ślęza w ostatnich 10 minutach próbowała zniwelować straty i jechać na rewanż z minimalną stratą – udało się dojść rywalki na sześć punktów. Taka przewaga nie gwarantuje brązowego medalu dla zespołu z Gdyni, co tylko zapowiada ogromne emocje w sobotni wieczór. Double-double dla VBW Arka uzyskały Mikayla Cowling (13 punktów i 10 zbiórek) oraz Renia Davis (12 punktów i 10 zbiórek). W zespole z Dolnego Śląska najskuteczniejsza była Alexa Held – 14 punktów.

???? VBW Arka Gdynia wygrywa pierwszy mecz o ???? z Ślęza Wrocław Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie w sobotę (16.03) o...