KGHM BC Polkowice krok od mistrzostwa Polski!

KGHM BC Polkowice pokonały w pierwszym meczu finałowym 99:88 PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. i są o krok od mistrzostwa Polski w sezonie 2023/2024! Drugi mecz odbędzie się w czwartek o godz. 17:00 w Gorzowie Wlkp.

KGHM BC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 99:88

STATYSTYKI

Stan rywalizacji: 1-0 (do dwóch zwycięstw)

Mecz 2 – 14 marca (czwartek) PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - KGHM BC Polkowice, godz. 17:00

*Mecz 3 – 17 marca (niedziela) KGHM BC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp., godz. 18:00

Polkowiczanki bardzo dobrze otworzyły pierwsze spotkanie finałowe, prowadząc po 120 sekundach 7:0. Kolejne minuty pierwszej kwarty również stały pod znakiem wyraźnej przewagi gospodyń, dając wynik 28:15. W drugiej kwarcie przebudził się AZS, który grał kosz za kosz z rywalkami (28:26) – jednak nie zdołał odrobić strat. Po zmianie stron i trafieniu Eleny Tsineke w 29 minucie spotkania na prowadzenie (73:71) wyszedł zespół z Gorzowa Wlkp. Od tego jednak momentu dużo lepszą skuteczność miały koszykarki z Polkowic, które głównie za sprawą Ericy Wheeler oraz Brianny Fraser budowały kolejną przewagę w meczu.

Liderką KGHM BC była Erica Wheeler, rzucając 22 punkty i rozdając 11 piłek. Brianna Fraser rzuciła 17 „oczek”, natomiast po 16 dodały Dragana Stanković oraz Liliana Banaszak. W zespole z Gorzowa Wlkp. najskuteczniejsza była Stephanie Jones – 24 punkty, a 21 punktów dodała Chloe Bibby. W zespole z Polkowic skuteczniejsza była również „ławka” – 37:23.

Dariusz Maciejewski (Gorzów): - To było bardzo dobre widowisko, mecz godny finału. Bardzo ciężko się gra teraz przeciwko Polkowicom, gdzie sześć zawodniczek trafia za trzy punkty, a cały zespół z niemal 50-procentową skutecznością. Do tego mają bardzo mocną siłę podkoszową, gdzie kapitalnie atakują deskę. Mimo tego, że bardzo się staraliśmy, nie poddaliśmy się ani przez moment, to rywal wyszedł z meczu zwycięsko. Zrobimy wszystko, żeby pokazać Polkowicom, że potrafimy grać jeszcze lepszy basket. Musimy liczyć na to, że u nas nie będą trafiać jak „szalone”, tak jak u siebie. Zrobimy wszystko, żeby przy komplecie publiczności w Gorzowie, pokazać dobre show, dobre widowisko. Wykonaliśmy już kawał dobrej roboty, ale my ten finał chcemy wygrać. A to, co działo się w trzeciej kwarcie szykowaliśmy na czwartą, taki zestaw zawodniczek. Jednak już wtedy musieliśmy „ratować” mecz. W tym zestawie ludzkim gramy dobre zawody, ale wiadomo, że całego meczu tak zagrać się nie da.

Karol Kowalewski (Polkowice): - Mimo dość pewnego prowadzenia w pierwszej połowie, graliśmy dość nerwowo. Myślę, że przede wszystkim przez liczbę fauli, które zostały nam odgwizdane. Dlatego w przerwie staraliśmy się przede wszystkim uspokoić, mówiliśmy o tym, żeby przestać „rozmawiać” na boisku, bo nie mamy na wiele rzeczy wpływu. I chyba przez to zupełnie zapomnieliśmy o koszykówce w trzeciej kwarcie.

???? KGHM BC Polkowice bliżej mistrzostwa Polski w #ORLENBasketLigaKobiet ❗ Dragana Stanković oraz Erica Wheeler...