PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. bliżej finału!

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. po meczu walki pokonała 74:72 VBW Arkę Gdynia, robiąc pierwszy krok w stronę awansu do wielkiego finału #ORLENBasketLigaKobiet! Drugi i być może ostatni mecz serii półfinałowej już 7 marca w Gdyni.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - VBW Arka Gdynia 18:00

Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

W Arenie Gorzów dużo lepiej w pierwszej połowie prezentowały się przyjezdne, a liderką była z dorobkiem 11 punktów Rennia Davis. AZS raził nieskutecznością (30% przy 48% rywalek), a kolejnej próby jej przerwania kończyły się niepowodzeniami. Spotkanie na ławce rozpoczęła Chloe Bibby, jednak dość szybko musiała wejść na parkiet. Wracająca po kontuzji liderka w ciągu pierwszych 13 minut rzuciła 12 punktów, co w głównej mierze „trzymało” gospodynie w grze. Po zmianie stron skuteczność wróciła do drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Maciejewskiego, a wygrana 22:9 trzecia kwarta dała prowadzenie 53:49. W ostatnich 10 minutach meczu gra się wyrównała, a po trafieniu Rennie Davis na blisko trzy minuty przed końcową syreną VBW Arka wyszła na prowadzenie 67:66. Ostatnie akcje należały do Anny Jakubiuk i dały ostatecznie zwycięstwo. Zespół z Pomorza miał jeszcze okazję na doprowadzenie do dogrywki, jednak przy stanie 74:72 nieskuteczna była w ostatniej akcji Barbora Wrzesiński.

???? Emocje do samego końca - AZS AJP Gorzów Wielkopolski bliżej WIELKIEGO FINAŁU #ORLENBasketLigaKobiet ❗️ ???? Elena...