Ślęza Wrocław w półfinale!

(4) 1KS Ślęza Wrocław - MB Zagłębie Sosnowiec (5) 72:66

STATYSTYKI

Stan rywalizacji: 2-1 (do dwóch zwycięstw)

Ogromne emocje towarzyszyły pierwszej połowie spotkania we Wrocławiu, gdzie na dłuższą przerwę z 3 – punktową przewagą (39:36) schodziły przyjezdne z Sosnowca. Ślęza skutecznie zagrała głównie w pierwszej kwarcie, jednak w kolejnych 10 minutach gdzieś została ona zatracona. Zagłębie mogło liczyć ponownie na Quinn Urbaniak-Dornstauder, która miała na swoim już 10 punktów oraz 4 zbiórki. Po drugiej stronie niespodziewanie najskuteczniejszą zawodniczką była Natalia Kurach – 7 punktów i 4 zbiórki. Po zmianie stron Ślęza wygrała trzecią kwartę (22:14), a dobra widomością było „przebudzenie” się szczególnie w ataku Alexy Held. W samej końcówce przyjezdne głównie po trafieni Zoe Wadoux zbliżały się na różnicę dwóch „oczek” do gospodyń, jednak ostatecznie górą drużyna prowadzona przez trenera Arkadiusza Rusina.

???? Ogromne emocje i wygrana w decydującym o awansie meczu - Ślęza Wrocław ponownie zagra o medale #ORLENBasketLigaKobiet...