W Polkowicach i w Gorzowie Wlkp. gotowi na półfinały

W stosunku 2-0 swoje serie wygrały zespoły z Polkowic oraz Gorzowa Wlkp., pewnie awansując do półfinałów ORLEN Basket Liga Kobiet. Kolejna runda play-off rozpocznie się we wtorek 5 marca.

(7) Enea AZS Politechnika Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp (2) 71:97

STATYSTYKI

Stan rywalizacji: 0-2

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. przyjechała do Poznania z nadzieją zakończenia serii, mając za sobą pierwsze – wysoko wygrane spotkanie i rzucone ponad 100 punktów. W drugim meczu od samego początku ogromną przewagę miały przyjezdne, które po 10 minutach prowadziły 27:11. W kolejnych kwarta przewaga w dalszym ciągu nie podlegała dyskusji, a druga pewna wygrana stała się faktem. Elena Tsineke rzuciła 22 punkty, a po 17 dodały Anna Jakubiuk i Stephanie Jones. Kolejne double-double zapisała na swoim koncie Weronika Telenga, rzucając 13 punktów i zbierając 14 piłek. Po drugiej stronie 23 „oczka” zdobyła Aisha Sheppard, jednak pod nieobecność kontuzjowanej Mikayle Vaughn poznański AZS nie miał jak próbować przeciwstawić się silnej drużynie z Gorzowa Wlkp.

???? AZS AJP Gorzów Wielkopolski w półfinale #ORLENBasketLigaKobiet ❗️ ???? Aisha Sheppard 23, Jovana Popović 16, Zuzanna...

Opublikowany przez ORLEN Basket Liga Kobiet Czwartek, 29 lutego 2024

(8) Energa Polski Cukier Toruń - KGHM BC Polkowice (1) 53:96

STATYSTYKI

Równie wysoko swój drugi mecz wygrały koszykarki KGHM BC Polkowice, które nie dały żadnych szans drużynie z Torunia. Tak wysoka przewaga wypracowana została jednak dopiero w ostatniej kwarcie (28:8), jednak wcześniejsze minuty także stały pod znakiem dominacji wicemistrzyń Polski. Bardzo dobry mecz rozegrała Liliana Banaszak rzucając 17 punktów i notując 100% z gry (6/6). Zala Friskovec dodała 14 „oczek”, a double-double pochwalić się mogła Dragana Stanković – 12 punktów i 10 zbiórek.

???? KGHM BC Polkowice melduje się w półfinale #ORLENBasketLigaKobiet ???? ???? Keishana Washington 13, Jowita Ossowska 12, La...