VBW Arka Gdynia eliminuje mistrzynie Polski!

VBW Arka Gdynia po raz drugi pokonała obrończynie tytułu z Lublina, awansując tym samym do półfinałów ORLEN Basket Liga Kobiet! Znakomite spotkanie rozegrała Renia Davis, która zapisała na swoim koncie 28 punktów i 11 zbiórek. (6) Polski Cukier AZS UMCS Lublin - VBW Arka Gdynia (3) 71:75

STATYSTYKI

Stan rywalizacji: 0-2

Więcej wkrótce.

(6) Polski Cukier AZS UMCS Lublin - VBW Arka Gdynia (3) 71:75

STATYSTYKI

Mistrzynie Polski dzielnie walczyły o przedłużenie serii ćwierćfinałowej z VBW Arką Gdynia, jednak ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek. Bardzo wyrównana była pierwsza połowa spotkania, którą to czterema punktami wygrał AZS UMCS (38:34). Po zmianie stron gra się wyrównała, a przed rozpoczęciem ostatniej kwarty w dalszym ciągu na minimalnym prowadzeniu były gospodynie (54:52). To co najgorsze jednak dla lublinianek przyszło dopiero w ostatnich dwóch minutach meczu, kiedy to najpierw za trzy na 28 sekund przed końcową syreną trafiła Marissa Kastanek… a kropkę nad „i” postawiła 22 sekundy później z linii rzutów wolnych Rennia Davis. Amerykanka zagrała znakomite spotkanie rzucając 28 punktów i zbierając 11 piłek! W całym spotkaniu 8 – krotnie zmieniało się prowadzenie, a 5 – krotnie notowany był remis.

???? VBW Arka Gdynia wygrywa w Lublinie i eliminuje mistrza Polski z play-off ❗️ ???? Bria Goss 20, Kylee Shook 14, Dominika...