Kto wywalczy awans do półfinałów?

Być może już dzisiaj poznamy półfinalistów #ORLENBasketLigaKobiet, gdzie bliżej awansu są drużyny z Gdyni, Gorzowa Wlkp., Wrocławia oraz Polkowic. Transmisja spotkań na Emocje.TV

29.02, godz. 18:00 MB Zagłębie Sosnowiec - 1KS Ślęza Wrocław

Stan rywalizacji: 0-1 (do dwóch zwycięstw)

Ślęza po 10 minutach pierwszego meczu prowadziła 20:6, a przed rozpoczęciem ostatniej kwarty miała 13 – punktową przewagę. Wtedy jednak słabszy fragment dał prowadzenie drużynie z Sosnowca, co jeszcze chwilę wcześniej wydawało się nie możliwe. Gospodynie potrafiły jednak się podnieść i ostatecznie wygrały. Jeśli taki fragment przytrafi się również w Sosnowcu, to może już nie być tak łatwo wrócić do gry.

29.02, godz. 18:00 Energa Polski Cukier Toruń - KGHM BC Polkowice

Wicemistrz Polski nie miał problemów z wygraną na własnym parkiecie, mając zdecydowaną przewagę na każdej pozycji. Katarzynki nie mają nic do stracenia i mogą spróbować wszystkiego, aby doprowadzić do meczu numer trzy. Pamiętać należy także o tym, że w sezonie zasadniczym w Toruniu, KGHM BC Polkowice miało dość duże problemy z wygraną.

29.02, godz. 20:00 Polski Cukier AZS UMCS Lublin - VBW Arka Gdynia

Pierwsze spotkanie stało pod znakiem przewagi zespołu z Gdyni, które wygrały 75:64. Główne role odegrały Rennie Davis, Laury Miskiniene oraz Kamili Borkowskiej, które były liderkami drużyny. Dla obrończyń tytuły to ostatnia szansa, gdyż tylko wygrana daje możliwość dalszej walki o awans i gry o medale. Aby jednak tak było potrzeba przede wszystkim skuteczniejszej gry, a także sposobu na zatrzymanie wspomnianej Rennie Davis.

29.02, godz. 20:00 Enea AZS Politechnika Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp.

Faworyt z Gorzowa Wlkp. nie zawiódł i wysoko wygrał pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie, jednak po meczu dużo zastrzeżeń szczególnie do gry w obronie miał trener Dariusz Maciejewski. W Poznaniu gra może być bardziej wyrównana, jednak bez kontuzjowanej Mikayla Vaughn może być z tym trudno. Gospodynie będą musiały zatrzymać Chloe Bibby, która wróciła do gry po kontuzji i w pierwszym meczu rzuciła 19 punktów w ciągu 24 minut spędzonych na parkiecie.