W meczu na szczycie lepsze KGHM BC Polkowice

Kolejny hit kolejki ORLEN Basket Ligi Kobiet rozgrywany w Polkowicach ponownie pokazał, dlaczego to właśnie te starcia otrzymały ten tytuł. Pewnie wygrały gospodynie, które tym samym zagwarantowały sobie 1. miejsce w sezonie zasadniczym.

KGHM BC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 86:65

STATYSTYKI

W pierwszych dwóch częściach spotkania warunki dyktowały zawodniczki z Gorzowa Wielkopolskiego, które to już w pierwszej kwarcie zaliczyły run 8:0. Polkowiczanki po słabszych dziesięciu minutach gry, w której to skuteczność zostawiała wiele do życzenia podniosły głowy i z pełnym skupieniem rozpoczęły odrabianie strat. Druga kwarta zakończyła się na korzyść gospodyń 23:13, w której to pierwsze skrzypce odgrywała Brianna Fraser. Polkowiczanki na przerwę schodziły z 4-punktową przewagą (38:34). Trzecia kwarta w oczach kibiców z pewnością zapadnie w pamięci, akcje punkt za punkt. Pomarańczowe w samej trzeciej kwarcie zdobyły 7 na 14 rzutów z linii 6,75. Każda z drużyn raz po raz dziurawiła obręcz przeciwniczek, ostatecznie zakończona na korzyść Polkowiczanek 26:22. Ostatnia kwarta to zdecydowany popis siły KGHM BC Polkowice, szczelna obrona, dynamicznie rozgrywane akcje ze skutecznym zakończeniem. Wypracowana przewaga pozwoliła Pomarańczowym cieszyć się koszykówką i mecz zakończył się wynikiem 86:65 na ich korzyść.

Komplet wyników 2️⃣1️⃣ kolejki #ORLENBasketLigaKobiet ???? ???? Hit kolejki dla wicemistrzyń z Polkowic ???? ???? Liliana...