Pierwsza piątka – 6. tygodnia #ORLENBasketLigaKobiet

Keondria Calloway, Rennia Davis, Quinn Urbaniak-Dornstauder, Batabe Zempare oraz Dragana Stanković – tworzą pierwszą piątkę 6. tygodnia #ORLENBasketLigaKobiet w sezonie 2023/2024.

Keondria Calloway w wygranym przez KS Basket 25 meczu z MKS Pruszków, rzuciła 31 punktów (trafiając 8x3). Zespół z Bydgoszczy wygrał drugie z rzędu spotkanie w sezonie.

Rennia Davis poprowadziła VBW Arkę Gdynia do zwycięstwa nad Ślęzą Wrocław, notując double-double w postaci 23 punktów oraz 10 zbiórek. Zespół z Gdyni przerwał tym samym passę czterech zwycięstw przyjezdnych, a sam zanotował drugie zwycięstwo z rzędu i piąte w sezonie.

Quinn Urbaniak-Dornstauder i Batabe Zempare poprowadziły MB Zagłębie Sosnowiec do bardzo ważnej, wyjazdowej wygranej z mistrzyniami Polski z Lublina. Urbaniak-Dornstauder zakończyła mecz z dorobkiem 19 punktów i 8 zbiórek, natomiast Zempare po raz kolejny była nie do zatrzymania i zapisała w swoich statystykach 15 punktów, 13 zbiórek i 2 asysty!

Dragana Stanković była najbardziej wyróżniającą się zawodniczką KGHM BC Polkowice, podczas meczu w Toruniu. Spotkanie to było zacięte przez pełne 40 minut, a serbska środkowa uzbierała 22 punkty, 6 zbiórek i 2 bloki. Polkowiczanki wygrały 67:63.