Pierwsza piątka – 5. tygodnia #ORLENBasketLigaKobiet
fot. VBW Arka Gdynia

Lista aktualności

Pierwsza piątka – 5. tygodnia #ORLENBasketLigaKobiet

Barbora Wrzesiński, Alexa Held, Karina Michałek, Weronika Telenga oraz Quinn Urbaniak-Dornstauder – tworzą pierwszą piątkę 5. tygodnia #ORLENBasketLigaKobiet w sezonie 2023/2024.

Barbora Wrzesiński z VBW Arka Gdynia była najskuteczniejszą zawodniczką w wygranym VBW Arki Gdynia z mistrzyniami Polski. Słowacka rozgrywająca w ciągu blisko 30 minut spędzonych na parkiecie rzuciła 20 punktów i rozdała 9 piłek.

Alexa Held rozegrala najlepszy mecz w obecnym sezonie, notując 36 punktów w wygranym meczu w Toruniu. Amerykanka trafiła pięć rzutów zza linii 6,75! Dla Ślęzy była to czwarta wygrana z rzędu.

Karina Michałek rzucając 25 punktów poprowadziła KS Basket 25 Bydgoszcz do pierwszej wygranej w sezonie, odniesionej w delegacji w stolicy. Polka dodała do tego 9 zbiórek i 4 asysty.

Weronika Telenga w meczu 5. Kolejki zapisała na swoim koncie 14 punktów, 16 zbiórek i 5 asyst a jej drużyna pokonała 81:76 VBW Arkę Gdynia. Reprezentantka Polski miała w tym spotkaniu najlepszy współczynnik efektywności, wynoszący 36 i zanotowała 6/6 z gry.

W meczu dwóch czołowych drużyn w OBLK, po dogrywce MB Zagłębie Sosnowiec pokonało PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 82:79 notując piąte zwycięstwo w sezonie. Ogromny udział miała w tym Quinn Urbaniak-Dornstauder rzucając 23 punkty i zbierając 15 piłek.