Emocje w Gorzowie Wlkp. i wygrana gospodyń
fot. PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp.

Lista aktualności

Emocje w Gorzowie Wlkp. i wygrana gospodyń

W Gorzowie Wlkp. po zaciętej walce przez 40 minut, dwa punkty do swojego dorobku dopisały gospodynie. Po raz kolejny "dużo" do sukcesu dołożyła Chloe Bibby, a bardzo dobrze zagrały również Nora Wentzel, Anna Jakubiuk oraz Weronika Telenga.

Bardzo zacięte było spotkanie w Gorzowie Wlkp., gdzie o końcowym wyniku zadecydowała ostatnia kwarta. Gospodynie grające bez Eleny Tsineke do samego końca walczyły o zwycięstwo z VBW Arką Gdynia, a odrobienie strat i przełamanie przyszło na blisko cztery minuty przed zakończeniem spotkania po trafieniu Anny Jakubiuk. Kropkę nad „i” również postawiła Jakubiuk na minutę i 15 sekund przed końcową syreną. Po raz kolejny liderka zespołu była Chloe Bibby, rzucając 31 punktów!

– Zgadzam się z tym co powiedział trener Philip Mestdagh, że zagraliśmy doskonały mecz. Nie poddaliśmy się. W szatni powiedzieliśmy sobie, że musimy walczyć do końca, bo przyszło tak dużo ludzi, którzy nas wspaniale dopingują, że musimy zagrać dla nich – powiedział po meczu trener Dariusz Maciejewski.

– Uważam, że mecz był na bardzo wysokim poziomie i było to świetne widowisko dla kibiców. Podziękowania dla naszych kibiców, którzy frekwencją i jako taki szósty zawodnik pomogli nam w ciężkim momencie i w końcówce tego meczu. Uważam, że najważniejsze było to, że schodząc przy prowadzeniu Gdyni na siedem punktów, nie zwiesiłyśmy głów, pokazałyśmy serducho i wolę walki. Nawet kiedy zrobił się wynik minus 13, żadna z nas nie zwątpiła w to zwycięstwo – dodała Weronika Telenga, dla której był to pierwszy mecz w barwach zespołu z Gorzowa Wlkp.

STATYSTYKI

???? Dwa punkty zostają w Gorzowie Wlkp. ???? ???? Chloe Bibby 31, Nora Wentzel 22, Weronika Telenga 14 (16zb) ???? Rennia Davis...

Opublikowany przez Orlen Basket Liga Kobiet Środa, 15 listopada 2023