Wisła CanPack Kraków dalej w grze o #EnergaBasketLigaKobiet!

25 – krotnie mistrzynie w drugim meczu finałowym 1 ligi wygrały w Sokołowie Podlaskim z MPKK, wyrównując stan rywalizacji na 1-1. Decydujący mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 15:30 w Krakowie.

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęły gospodynie, które przy wypełnionej hali chciały zakończyć sezon 2022/2023. O ile sam początek meczu był dobry, to już w połowie pierwszej kwarty przewagę wypracowywać zaczęła Wisła. Po 10 minutach przyjezdne były na 6-punktowym prowadzeniu, które również wynosiło tyle na zakończenie pierwszej połowy – 38:32. Zmiana stron przyniosła serię 11:0, która powiększyła przewagę do aż 17 punktów! Jeszcze lepiej było w kolejnych minutach, co przed ostatnią kwarta dało wynik 63:48 i pozwoliło powoli myśleć o kolejnym meczu w Krakowie. W ostatniej kwarcie Wisła kontrolowała przebieg spotkania, czym doprowadziła do remisu w rywalizacji o tytuł najlepszego zespołu w 1 lidze.

Liderką zespołu prowadzonego przez trenera Michała Sumarę była Martyna Stasiuk, która zakończyła mecz z dorobkiem 26 punktów i 12 zbiorek. Skuteczne były również Paulina Kuczyńska - 19 punktów oraz Martyna Jasiulewicz – 17. Po drugiej stronie 23 punkty rzuciła Kinga Dzierbicka, a „oczko” mniej dodała Viyaleta Kiuliak.

STATYSTYKI

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski - Wisła CanPack Kraków 70:80 (16:22, 16:16, 16:25, 22:17)

Sokołów Podlaski: Dzierbicka 23, Kiuliak 22, Kosalewicz 14, Zieniewska 9, Jastrzębska 2
Kraków: Stasiuk 26, Kuczyńska 19, Jasiulewicz 17, Jackowska 10, Krzywoń 6, oraz Bukowczan 2