Finał marzenie! Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrywa z BC Polkowice!

W czwartym meczu finałowym Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonał BC Polkowice, doprowadzając do remisu w serii 2-2. Decydujący piąty mecz, odbędzie się w sobotę (15.04) o godz. 20:00 w Polkowicach.

Drugi mecz w Lublinie ponownie dużo lepiej rozpoczęły gospodynie, które po blisko 180 sekundach gry prowadziły 6:0. W kolejnych minutach w dalszym ciągu miały koszykarki AZS UMCS, które pierwszą kwartę zakończyły wygraną 18:13. Od tego momentu BC skutecznymi akcjami zaczęło „gonić” wynik, by na dłuższą przerwę schodzić z jednopunktową stratą – 33:34. Po zmianie stron emocje były jeszcze większe, a wszystko za sprawą znakomitej gry biało-zielonych! Bardzo dobrze grała Magdalena Ziętara, ważne trójki trafiała Aleksandra Stanacev oraz przebudziła się Katarina Zec! Wszystko to dało nawet 14 – punktowe prowadzenie 59:45, jednak wcale nie oznaczało to nudnej końcówki. Mistrzynie z Polkowic ponownie „wróciły” do gry, a główną postacią zespołu była Erica Wheeler. W ostatnich sekundach skuteczniejsze były jednak gospodynie, które dopingowane przez wypełnioną halę mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Ciekawostki:
- drużyna z Lublina prowadziła przez blisko całe spotkanie (dokładnie 38 minut i 27 sekund)
- AZS UMCS trafił o dwie trójki więcej niż BC (10 do 8)