Polski Cukier AZS UMCS Lublin bliżej mistrzostwa

Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonał w pierwszym meczu finałowym #EnergaBasketLigaKobiet BC Polkowice, a główną postacią zespołu była Sparkle Taylor! Amerykanka rzuciła 32 punkty dodając do tego 5 zbiórek i 2 asysty. Drugi mecz serii jutro o godz. 20:00, również w Polkowicach.

Spotkanie finałowe dużo lepiej rozpoczęły obrończynie tytułu, które po 10 minutach prowadziły 22:12. W drugiej kwarcie po trafieniu za trzy punkty Liliany Banaszak BC prowadziło już 29:15, by kilka minut później po serii 8:0 AZS UMCS praktycznie zniwelował straty do dwóch „oczek” – 29:31. Pierwszą połowę mistrzynie Polski prowadziły 38:35, co zapowiadało jeszcze większe emocje. Zmiana stron znacznie lepiej podziałała na przyjezdne, które 70 sekund po wznowieniu gry i trafieniu Sparkle Taylor wyszły na prowadzeniu 40:38. Od tego momentu inicjatywę coraz bardziej przejmowały ubiegłoroczne wicemistrzynie z Lublina, które na ostatnią kwartę wychodziły z 3-punktową przewagą 58:55. Ostatnie 10 minut stało pod znakiem walki kosz za kosz, a przełomowe dla losów spotkania było trafienie Sparkle Taylor na minutę i 16 sekund przed zakończeniem spotkania.

Liderką drużyny z Lublina była wspomniana wyżej Taylor, które rzuciła 32 punkty i zebrała 5 piłek. Mecz z double-double zakończyła Natasha Mack – 11 punktów i 16 zbiórek. U rywalek 16 punktów i 10 zbiórek, zapisała na swoim koncie Liliana Banaszak.