Lider z Gorzowa Wlkp. wyrównuje stan rywalizacji

Lista aktualności

Lider z Gorzowa Wlkp. wyrównuje stan rywalizacji

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. w drugim meczu półfinałowym wysoko pokonała zespół z Lublina, wyrównując tym samym stan rywalizacji na 1-1. Kolejne dwa mecze odbędą się 29 oraz 30 kwietnia w Lublinie.

W Gorzowie Wlkp. po porażce w pierwszym meczu wygrać musiały gospodynie, co zostało zrealizowane w dość łatwy sposób. Od początku meczu przewaga drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Maciejewskiego nie podlegała dyskusji, a po 20 minutach gry wynosiła już 18 punktów – 44:26. Bardzo dobrze w tym fragmencie meczu grała Lindsay Allen, która raz po raz dziurawiła kosz rywalek. Po zmianie stron celne rzuty m.in. Chantel Horvat i bardzo dobra skuteczna gra przede wszystkim w ataku, powiększała już i tak nie małe prowadzenie. Ostatecznie lider sezonu zasadniczego pewnie pokonał wicemistrza Polski z Lublina, wyrównując stan serii półfinałowej na 1-1.

- W tym meczu byliśmy na pewno bardzo dobrzy. W sobotę Lublin grał perfekcyjne zawody, tak teraz my od pierwszej minuty zagraliśmy konkretnie i to dobrze nam zafunkcjonowało. Dziewczyny zrealizowały naszą taktykę na ten mecz. Każda nasza zawodniczka wniosła do gry coś wartościowego, czy w obronie, czy w ataku. Julia dorzuciła swoje punkty w ataku, a razem z Eweliną Śmiałek dobrze realizowała zadania w defensywie - Dariusz Maciejewski.

- Zasłużone zwycięstwo drużyny z Gorzowa, od początku tego spotkania byli lepsi. My wyszliśmy na boisko za bardzo zadowoleni tym, co się stało w sobotę. Gorzów był lepszy w każdym elemencie. Jest remis w serii i wracamy do Lublina, tam gramy dalej o awans do finału - Krzysztof Szewczyk.

STATYSTYKI

Ciekawostki:
- 15 punktów w pierwszej połowie rzuciła Lindsay Allen
- gospodynie w dwóch pierwszych kwartach rzucały na 52% skuteczności, przy 32% rywalek
- Wiktoria Keller zapisała na swoim koncie double-double (po raz drugi w obecnym sezonie)
- drużyna z Gorzowa Wlkp. zdobyła 15 punktów po stratach rywalek
- w porównaniu z pierwszym meczem, rotacja w zespole z Gorzowa Wlkp. była dużo większa (zagrało 10 zawodniczek – wczoraj 6)