BC Polkowice i MB Zagłębie w półfinałach!

Mistrz Polski z Polkowic w trzech meczach łatwo pokonał SKK Polonię i jako pierwsza drużyna, zapewniła sobie awans do półfinału. O medale walczyć będzie MB Zagłebie Sosnowiec, które po kolejnych zaciętym spotkaniu wygrało z Enea AZS Politechnika Poznań.

Mistrz Polski po raz trzeci wysoko pokonał SKK Polonię Warszawa, zapewniając sobie jako pierwszy zespół awans do fazy półfinałowej. Osłabiona Polonia już po 10 minutach traciła do BC 14 punktów, by na dłuższą przerwę schodzić ze stratą 25 „oczek”. Po zmianie stron gra się wyrównała, jednak nie trwało to długo. „Pomarańczowe” w ostatniej kwarcie, ponownie były lepsze i przede wszystkim skuteczniejsze. Mecz z double-double zakończyła Erica Wheeler, która do 12 punktów dodała 13 asyst. Liderką była natomiast Liliana Banaszak – 19 punktów. W SKK 13 punktów rzuciła Anna Pawłowska.

- Polonia mimo gry w tylko 7 - osobowym zestawieniu, pokazała serce i wolę walki. Dla nas najważniejsze jest to, że wygraliśmy serię 3-0. Teraz mamy czas, aby przygotować się na kolejnego rywala – powiedział krótko po meczu Karol Kowalewski.

STATYSTYKI

➡️ BC Polkowice jako pierwsze melduje się w fazie półfinałowej! ✅ Mecz z double-double kończy Erica Wheeler, a liderką...

Opublikowany przez Energa Basket Liga Kobiet Sobota, 18 marca 2023

Ogromne emocje były w Sosnowcu, gdzie przeniosła się rywalizacja Enea AZS z MB Zagłębiem. Po raz trzeci spotkanie miało taki sam przebieg, a sprawa końcowego zwycięstwa rozstrzygnęła się w ostatniej kwarcie. Mecz dużo lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po pierwszej kwarcie prowadziły 22:11. W kolejnych minutach Zagłębie starało się zniwelować straty, jednak do pełni szczęścia brakowało wybronionych akcji. Na drugą połowę AZS wychodził z 6 – punktową przewagą, która kilka sekund później została powiększona. Od stanu 43:53 gospodynie powoli zaczęły „przejmować” mecz, a główną rolę odgrywały w tym Jessica January, Batabe Zempare oraz Miroslava Mistinova. Pod tablicami bardzo dobrze radziła sobie Quinn Urbaniak-Dornstauder, która z powodzeniem zatrzymywała Mailis Pokk. W ostatnich minutach decydujące o końcowym wyniku trafienia należały do Urbaniak-Dornstauder. Jessica January rzuciła 28 punktów i zebrała 14 piłek, a Batabe Zempare zapisała w swoich statystykach 19 punktów oraz 20 zbiórek. Po drugiej stronie 16 punktów rzuciły Agnieszka Skobel oraz Alesia Sutton.

- Jesteśmy w półfinale i jest to ogromna niespodzianka, której nikt przed startem sezonu nie zakładał. Dziewczyny zrobiły znakomity wynik i jeszcze to do mnie nie dotarło, że taka sytuacja ma miejsce. Każdy mecz tej serii był bardzo wyrównany, co pokazało dzisiejsze spotkanie. Cały mecz goniliśmy wynik, nie trafiając w samej końcówce sześciu rzutów wolnych. Mimo to wygraliśmy! – powiedział po meczu prezes MB Zagłębia Sosnowiec, Marek Lesiak.