Zaległości odrobione – w Poznaniu górą gospodynie

W zaległym meczu 1. kolejki, gospodynie z Poznania pokonały Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń. Najskuteczniejszą zawodniczką była Alesia Sutton, która do 24 punktów dodała 10 asyst oraz 6 zbiórek.

Po 20 minutach gry w Poznaniu na 4-punktowym prowadzeniu były przyjezdne, które wygrały druga kwartę 21:17. Po zmianie stron gra w dalszym ciągu była wyrównana, ao końcowym wyniku zadecydowały ostatnie minuty. W nich skuteczność stała po stronie drużyny prowadzonej przez Wojciecha Szawarskiego, który mógł w nich liczyć przede wszystkim na Maye Dodson oraz Alessie Sutton. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Agnieszka Skobel, która do 18 punktów (4x3) dodała 2 zbiórki oraz 2 asysty. Po drugiej stronie double-double uzbierały Alexis Jones (23 punkty, 10 zbiórek) oraz Marte Grays (16 punktów oraz 11 zbiórek).