Ogromna sensacja w Sosnowcu! Mistrz Polski na kolanach

,

Do ogromnej niespodzianki doszło w Sosnowcu, gdzie VBW Arka Gdynia przegrała z Zagłębiem. Mistrzynie Polski przed tym meczem były niepokonane w Energa Basket Lidze Kobiet od 55 spotkań.

,

Drużyna z Gdyni, która od wielu spotkań nie zaznała smaku porażki na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet, po bardzo słabej szczególnie ostatniej kwarcie uległa drużynie z Sosnowca. Po 20 minutach gry gospodynie prowadziły 46:41, jednak po zmianie stron Arka zagrała koncertowo i serią 14:0 wyszła na 4 – punktowe prowadzenie 55:51. Gdy wydawało się, że zespół trenera Gundarsa Vetry pójdzie za ciosem – stało się zupełnie odwrotnie. Kolejne minuty Zagłębie wygrało aż 33:6 i ostatecznie po raz pierwszy w historii występów w ekstraklasie pokonało VBW Arkę Gdynia. Nina Bogicević rzucił 20 punktów, a po 19 dodały Aishah Sutherland i Sarah Sagerer.

CTL Zagłębie Sosnowiec - VBW Arka Gdynia 87:74 (26:16, 20:25, 20:18, 21:15)

Sosnowiec: Bogicević 20, Segerer 19, Sutherland 19, January 16, Grzegorowska 4, Wojtala 3, Zuziak 3, Wojtylas 3
Gdynia: Bertsch 19, Kastanek 12, Begić 12, Kunek 11, Bernies 9, Szymkiewicz 7, Lundquist 2, Borkowska 2

Mistrz Polski z pierwszą porażką w sezonie - VBW Arka Gdynia uległa w Sosnowcu 74:87, przegrywając już różnicą aż 23 "...