,

"Pszczółka" przegrywa w Poznaniu

Lubelska "Pszczółka" po bardzo słabej drugiej kwarcie, przegrała na wyjeździe z Enea AZS Poznań. Zespół z Wielkopolski do zwycięstwa poprowadziła Gmrice Davis, która uzbierała 23 punkty oraz 9 zbiórek.

,

Enea AZS Poznań - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 87:72 (22:23, 28:11, 14:21, 23:17)

Poznań: Davis 23, Bogićević 15, Marciniak 13, Popović 14, Brown 12 (10as), Adamowicz 5, Banaszak 5
Lublin: Bertsch 19, Milazzo 17, Poboży 16, Pavel 9, Fassina 7, Kośla 2, O'Neill 2

Porażki po czterech zwycięstwach z rzędu doznał AZS-UMCS Lublin, który po bardzo słabej drugiej kwarcie (11:28) uległ na wyjeździe Enea AZS Poznań. Przyjezdne lepiej rozpoczęły spotkanie i po niespełna 5 minutach gry prowadziły (12:2), by jednak w kolejnych akcjach pozwolić się dogonić i zakończyć pierwsze 10 minut gry wynikiem (23:22).

Jeszcze gorzej było w drugiej kwarcie, gdzie seria (13:0) i trafienia m.in. Julii Adamowicz, Niny Bogićević czy też G’mrice Davis dały prowadzenie (35:23). W kolejnych akcjach przed dłuższą przerwą również skuteczniejsze były gospodynie, które zbudowały 16 – punktową przewagę (50:34). Po zmianie stron drużyna trenera Krzysztofa Szewczyka, próbowała niwelować straty – jednak grająca skutecznie Enea AZS nie pozwoliła sobie wydrzeć zwycięstwa. Wspomniana Davis rzuciła 23 punkty oraz zebrała 9 piłek, a 15 „oczek” dodała Nina Bogićević.

Pozostałe mecze 21. kolejki rozegrane zostaną w najbliższy weekend:
GTK Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec, sobota, godz. 17:00
1KS Ślęza Wrocław - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp., sobota, godz. 17:00
KS Basket 25 Bydgoszcz - DGT AZS Politechnika Gdańska, sobota, godz. 17:00
CCC Polkowice - VBW Arka Gdynia, sobota, godz. 19:00