Derby Pomorza dla VBW Arki Gdynia

,

W zaległym meczu 12. kolejki VBW Arka Gdynia pokonała w Gdańsku - DGT AZS Politechnikę. Liderkę zespołu z Gdyni była Marissa Kastanek, która uzbierała 19 punktów, a po 12 "oczek" rzuciły Laura Miskiniene oraz Artemis Spanou.

,

Derbowe starcie w Gdańsku dużo lepiej rozpoczęły przyjezdne, które już niespełna 180 sekundach gry prowadziły (8:2). W kolejnych akcjach punkty m.in. Sylwii Bujniak, Jazmine Davis czy też Ruth Hamblin zniwelowały straty do jednego „oczka” (15:16). Wyrównana była także końcówka pierwszej kwarty, jednak tuż po wznowieniu gry w drugich 10 minutach – VBW Arka uzyskała 7 – punktowe prowadzenie (29:22). W odpowiedzi jednak ponownie skuteczne akcje Davis oraz Hamblin na 3 minuty przed zakończeniem pierwszej połowy dały wynik (34:35). W końcówce ponownie skuteczniejsze były mistrzynie Polski, które na dłuższą przerwę schodziły z 11 – punktową przewagą (47:36). Przewaga ta została osiągnięta głównie dzięki Marisie Kastanek (11 punktów) oraz Laury Miskiniene (10 punktów, 4/4 z gry oraz 8 zbiórek).

Po zmianie stron w dalszym ciągu stroną przeważająca była drużyna z Gdyni, która jednak przewagę powiększyła dopiero w ostatniej kwarcie (m.in. dwa z rzędu trafienia zza linii 6,75 Kamili Podgórnej) – dające wynik (73:55). Główną bronią VBW Arki były ponownie trafienia za trzy punkty, których w całym meczu było 14 przy 5 rywalek.

DGT AZS Politechnika Gdańska - VBW Arka Gdynia 75:91 (17:20, 19:27, 19:20, 20:24)

Gdańsk: Rymarenko 18, Davis 18, Hamblin 14, Bujniak 6, Strelczyk 5, Zmierczak 5, Śćekić 3, Krupa 2, Pyka 2, Ossowska 2
Gdynia: Kastanek 19, Spanou 12, Miskiniene 12 (11zb), Balintova 10 (11as), Podgórna 9, Greinacher 8, Slamova 7, Kunek 7, Borkowska 4, Morawiec 3