,

Arka - Ślęza: 20. wygrana gdynianek

Arka Gdynia nadal jest niepokonana w Energa Basket Lidze Kobiet - tym razem pokonała Ślęzę Wrocław 73:42.

,

Mecz rozpoczął się od nerwowych rzutów po obu stronach boiska, jednak to gospodynie jako pierwsze uspokoił swoje akcje i wyszły na 4 punktowe prowadzenie (12:8). Obie ekipy miały jednak spore problemy ze skutecznością, ale to Arka schodziła na pierwszą przerwę prowadząc 18:13.

W drugiej kwarcie gdynianki nabrały rozpędu i w momencie w którym osiągnęły przewagę 8 oczek (24:16) o czas musiał prosić Arkadiusz Rusin. Zółto-niebieskie jednak nie zwlaniały tempa i po skutecznych akcjach Gulich, Papovej i Slamovej prowadziły już 20 oczkami (36:16). Jako pierwsza niemoc swojego zespołu w ataku przełamała Cierra Burdick trafiając z półdystansu i dokładając dodatkowy punkt z linii rzutów osobistych. W kolejnej akcji zza łuku trafiła Daria Marciniak dzięki czemu Ślęza schodziła do szatni tracąc do rywala 14 oczek (36:22)

Po powrocie na parkiet mieliśmy sytuacje podobna do tej z początku meczu kiedy to oba zespoły nie mogły znaleźć drogi do kosza. Jako pierwsze niemoc przełamały gospodynie które po rzutach Alexander oraz Kastanek wyszły na 19 punktowe prowadzenie (43:24). Kolejne minuty ubiegały pod pełną kontrolą Arki, która powiększała swoją przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już 32 punkty (65:33) pomimo dużej rotacji w zespole Gundarsa Vetry. Ostatecznie jego drużyna bez żadnych problemów pokonała Ślęzę Wrocław 73:42 i zachowała status jedynej niepokonanej ekipy Energa Basket Ligi Kobiet.