,

CosinusMED Widzew - Pszczółka: Wyrównany mecz dla przyjezdnych

Koszykarki CosinusMed Widzewa Łódź długo opierały się Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin, ale ostatecznie uległy 81:89 w 18. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet.

,

Mecz mógł się podobać kibicom, bo był otwarty z obu stron. Pierwsze minuty pokazały, że będzie to wyrównany pojedynek. Dość powiedzieć, że żaden z zespołów nie wypracował w pierwszej kwarcie większej, niż dwupunktowa przewagi. Podobnie było w kolejnej odsłonie meczu, kiedy to ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie amerykańskie zawodniczki - po stronie Widzewa Taylor Emery, a w barwach Pszczółki Alexis Peterson i Briana Day. Tym ostatnim wtórowała Kristina Baltić. Po trójce Peterson przewaga lublinianek wzrosła do sześciu punktów i przy stanie 32:38 trener Wojciech Szawarski poprosił o czas. Podziałał on mobilizująco na zespół, bo łodzianki zdobyły osiem punktów z rzędu i to one wyszły na prowadzenie.

Dobra gra z tej kwarty, została jednak w szatni, bo łodzianki trzecią część przegrały 12:22 co - wydawało się - zmniejsza ich szanse na wygraną w całym meczu. Jak się okazało, widzewianki nie powiedziały ostatniego słowa - mimo dwunastopunktowej straty po 30 minutach meczu, gospodynie zdołały wrócić do gry. Duży w tym udział miała Taylor Emery i Jazmine Davis, a także dobrze dysponowana tego dnia Klaudia Gertchen, która została sfaulowana przy rzucie za 3 punkty. Wykorzystała wszystkie osobiste i przewaga AZS UMCS zmalała do czterech oczek. Po indywidualnej akcji Davis, z prowadzenia gości pozostało już tylko wspomnienie, a na tablicy był remis 72:72. Ostatnie minuty spotkania - mimo kilku zrywów Widzewa - stały jednak pod znakiem dobrej gry Popović, Day i Peterson i to one cieszyły się ze zwycięstwa 89:81.