,

DGT Politechnika - AZS UG: Derby dla gospodyń!

W 17 kolejce Energa Basket Ligi Kobiet doszło do drugich w historii Energa Basket Ligi Kobiet derbach Gdańska, Po raz pierwszy takie spotkanie zostało rozegrane w hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. Licznie zebrani kibice byli świadkami wyrównanego spotkania, które trzymało w napięciu do samego końca. Mimo nerwowych ostatnich minut spotkania zespół DGT Politechniki Gdańskiej, który prowadził przez całe 40 minut pokonał lokalnego rywala 73:70.

,

W zwycięstwie gospodyń zadecydowała pierwsza, wygrana 27:15 końcówka. Spotkanie to znakomicie rozpoczęły trzy zagraniczne koszykarki PG. Mecz otworzyła dwiema celnymi "trójkami" Presley Hudson, dając tym samym swoim koleżankom sygnał do ataku. Po kolejnych punktach również Alice Nayo, Sylwii Bujniak oraz Jenny Smith nasza punkty na niewiele ponad minutę do zakończenia pierwszej kwarty nasza drużyna wyszła na prowadzenie 27:10. Mimo, że po stronie AZS UG punktowały Agata Stępień, Olena Samburska, Olga Frolkina czy Tierra Ruffin-Pratt to po pierwszych 10 minutach na tablicy wyników było 27:15. W kolejnych kwartach gra wyrównała się. Przyjezdne przez cały czas starały się atakować i odrobić straty, jednak za każdym razem podopieczne Vadima Czeczuro odpierały atak. W ważnych momentach dwie celne "trójki" trafiała Agata Ostrowska, a pod koszem walczyły Martyna Koc, Nayo i Smith. Najwięcej emocji przyniosły ostatnie minuty meczu. Zespół UG konsekwentną grą zdołał zniwelować swoją stratę zaledwie do jednego "oczka" jednak do pełni szczęścia zabrakło pójścia za ciosem. Gospodynie zdołały zachować wiele zimnej krwi dowiozły siódme zwycięstwo w sezonie do końca.

Mimo minimalnej przegranej "na desce" ( 40/43zb) zawodniczki PG zagrały dziś dużo bardziej zespołowo (24 asysty) i zdecydowanie poprawiły skuteczność rzutów z gry.

Najskuteczniejsze okazały się dziś być Alice Nayo (17 pkt), Jenna Smith (15 pkt, 10 zb), Presley Hudson (15 pkt) oraz Martyna Koc (10 pkt), w drużynie AZS UG 25 punktów zdobyła Ruffin-Pratt, 16 "oczek" dołożyła Frolkina.

DGT PG: Nayo 17, Smith 15 (10zb), Hudson 10, Bujniak 8, Ostrowska 8
AZS UG: Ruffin-Pratt 25, Frolkina 16, Ortiz 14, Samburska 7, Stępnień 6, Pachurina 2