,

Artego - CosinusMED Widzew: Kolejna wygrana bydgoszczanek

W 17 kolejce Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz we własnej hali pokonało Cosinus Widzew Łódź 77:69.

,

W bydgoskim zespole po czteromiesięcznej przerwie do gry powróciła środkowa Shantee Evans. Mecz przez całe 40 minut miał wyrównany przebieg. Po 5 minutach bydgoszczanki prowadziły 10:8 dzięki dobrej grze pod koszem Laury Miškinienė. Z kolei widzewianki ze zmiennym szczęściem próbowały rzutów z dystansu. Artego kilku punktową przewagę wypracowało po dwóch "trójkach" Jennifer O'Neill i pierwszą kwartę zakończyło prowadzeniem 24:18.

W drugiej odsłonie bydgoszczanki poprawiły grę w defensywie nie pozwalając Widzewowi na oddawanie cennych rzutów i w połowie kwarty prowadziły już 32:20. Obu drużynom brakowało jednak wykończenia spod kosza, stąd niska zdobycz punktowa. Do przerwy Artego prowadziło 42:31. W drugiej połowie bydgoszczanki cały czas utrzymywały swoją przewagę. W ostatnich minutach Widzew po trafieniach z dystansu zdołał zbliżyć się na 9 oczek, jednak wygrana gospodyń nie była zagrożona.