Arka lepsza od ekipy z Gorzowa! Gdynianki nadal niepokonane

,

W zaległym meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi Koibet Arka Gdynia pokonała PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 70:62. Najwięcej punktów - 20 zdobyła Marie Gulich.

,

Arka rozpoczęła mecz od 4 trafień zza łuku. Przeciwniczki starały się odpowiadać penetracjami pod kosz jednak zdobywanie punktów przychodziło im z trudnością. Gdy przy wybiciu piłki spod kosza przechwyt oraz punkty zaliczyła Marissa Kastanek o czas musiał prosić trener Maciejewski, którego zespół przegrywał już 10 punktami (16:6). Gdynianki nie zamierzały jednak zwalniać i kontynuowały szybką grę w ataku i twardą obronę powiększając swoją przewagę przed końcem pierwszej kwarty do 16 oczek (26:10)

W drugiej kwarcie akademiczki się przebudziły i poprawił swoją skuteczność spod kosza. W dalszym ciągu jednak miały problem z zatrzymaniem rozpędzonych zawodniczek Arki i te utrzymywały bezpieczną kilkunastopunktową przewagę. W pewnym momencie żółto-niebieskie prowadziły już 44:25, jednak przed przerwą przyjezdne zaliczyły serię 7 punktów i zniwelowały stratę do 12 (44:32)

Po przerwie gospodynie znów przejęły kontrolę nad spotkaniem i zwiększał swoją przewagę, która po kontrataku Kastanek i Gulich wyniosłą 16 punktów (52:36). Wtedy podobnie jak w poprzedniej części gry akademiczki rzuciły się do odrabiania strat i ponownie zbliżyła się na 12 oczek (57:45)

Ostatnią partię Gorzó rozpoczął serią 5:0. Jako pierwsza z półdystansu odpowiedziała Balintova, a następnie Papova i gospodynie znów prowadziły dwucyfrowym wynikiem (61:50). Po kolejnej nieskutecznej akcji przeciwniczek zza łuku trafiła Kastanek powiększając przewagę swojego zespołu. W prawdzie akademiczki zbliżyły się jeszcze na 8 punktów do gospodyń ale do końca meczu pozostało 45 sekund tak więc Arka mogła cieszyć się z kolejnego zwycięstwa i statusu jednego niepokonanego zespołu Energa Basket Ligi Kobiet. Ostatecznie gdynianki wygrał 70:62.