,

Widzew - AZS UG: Ważna wygrana zespołu z Łodzi

Koszykarki CosinusMed Widzewa Łódź wygrały bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie w Energa Basket Lidze Kobiet - pokonały AZS Uniwersytet Gdański i w tym roku pozostają niezwyciężone.

,

Od pierwszej minuty meczu koszykarski Widzewa miały ogromne wsparcie od kibiców, którzy bardzo licznie stawili się w hali przy ul. Małachowskiego i głośno dopingowali swój zespół. Pierwsza piątka w osobach Drop, Emery, Gala, Gertchen i Vuckovič przez pierwszą część pierwszej kwarty toczyła wyrównaną walkę z zawodniczkami z Gdańska i po 5 minutach gry prowadziła jednym punktem. Agresywna obrona, zamiennie strefowa i jeden-na-jeden przynosi efekty. W ataku jesteśmy aktywni i po dobrym okresie gry wychodzimy na prowadzenie 15:8, a trener Augustynowicz zmuszony jest poprosić o przerwę. Pierwszą kwartę kończymy wynikiem 18:8.

Nowe zawodniczki, czyli Davis i Emery, pozwalają trenerowi Szawarskiemu na lepszą rotację co ma duże znaczenie przy odpowiednim rozłożeniu obciążenia w całym zespole. W połowie drugiej kwarty, przy stanie 25-15, wracamy do startowej piątki. Końcówka tej części gry to wymiana akcji trzypunktowych: AZS dwukrotnie trafił za trzy a my odpowiadamy trójką Eweliny Gali oraz akcją 2+1 w wykonaniu Taylor Emery. Na przerwę schodzimy z prowadzeniem 39:32.

Drugą połowę rozpoczynamy od celnego rzutu za trzy Juli Drop. Kolejna akcja, kolejne punkty i kibice zgromadzeni w hali głośnym dopingiem dali wyraz swojego zadowolenia oraz wsparcia dla naszych koszykarek. Atmosfera była niesamowita. Na 4 minuty do końca tej części gry prowadzimy 53:39 i zaczynamy kontrolować przebieg spotkania. Rzutem w ostatniej sekundzie akcji Monika Jasnowska ustanawia wynik po trzeciej kwarcie na 61:47.

Koszykarki Widzewa niesione głośnym dopingiem kibiców na początku czwartej kwarty powiększają przewagę do 18 punktów. Pełna hala robi ogromne wrażenie i buduje wspaniałą atmosferę. Prawdziwe koszykarskie święto! W ostatnich minutach meczu pojawiło się trochę nerwów i dystans pomiędzy zespołami zmniejszył się do 10 oczek. Ostatecznie jednak widzewianki wygrywają 78:67.