10. kolejka: Najciekawiej w Lublinie
fot. Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS

Lista aktualności

10. kolejka: Najciekawiej w Lublinie

Spotkanie Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - 1KS Ślęza Wrocław może należeć do najciekawszych w 10. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Co czeka kibiców w pozostałych meczach?

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - 1KS Ślęza Wrocław, sobota, godz. 15:00

Zespół z Lublina potwierdził wysoką formę, wygrywając ostatnio na wyjeździe z Wisłą Kraków. Ślęza z kolei pokazała się z dobrej strony, przegrywając tylko minimalnie z Arką Gdynia. Cierra Burdick kontra Briana Day - to może być kluczowe starcie w tym meczu. Ciekawe jak Dominika Owczarzak poradzi sobie z Alexis Peterson.

---

AZS Uniwersytet Gdański - Artego Bydgoszcz, sobota, godz. 17:00

Gdańszczanki ciągle czekają na pierwsze zwycięstwo w EBLK, a niedawno rozegrały niezłe spotkanie w Poznaniu. Artego z kolei w hicie okazało się lepsze od CCC. Obecność Oleny Samburskiej sprawia, że AZS Uniwersytet z pewnością jest zespołem lepszym niż wcześniej. Jak przeciwko niej zagra Elżbieta Międzik?

---

DGT Politechnika Gdańska - Wisła Kraków, sobota, godz. 17:00

DGT Politechnika niedawno pokonała ekipą z Łodzi, natomiast Wisła w środku tygodnia pokonała AZS Uniwersytet - grając bez Krystal Vaughn. Ciekawy będzie pojedynek Sylwii Bujniak z Katarzyną Trzeciak, a sporo może zależeć również od formy podkoszych ekipy z Gdańska - Jenny Smith i Martyny Koc.

---

CCC Polkowice - Energa Toruń, sobota, godz. 19:00

Mistrzynie Polski niedawno musiały uznać wyższość Artego, natomiast Energa nie poradziła sobie z gorzowiankami. Drużyna z Torunia znacząco się wzmocniła w ostatnim czasie - Latoya Williams i Naomi Davenport dodają potrzebnej jakości. Jak te zawodniczki poradzą sobie z Deneshą Stallworth i Weroniką Gajdą?

---

Arka Gdynia - Enea AZS Poznań, niedziela, godz. 17:00

Gdynianki to jedyna niepokonana drużyna EBLK - mają już na koncie 9 zwycięstw! Enea AZS z kolei niedawno odniosła swoją trzecią wygraną. Maria Papowa kontra Lea Miletić - to powinno być najciekawsze starcie w tym meczu. Ciekawe też jak Keondria Calloway zagra przeciwko Barborze Balintovej.

---

CosinusMED Widzew Łódź - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp, niedziela, godz. 19:00

Zespół z Łodzi nie poradził sobie ostatnio z DGT Politechniką, a teraz zmierzy się z silną ekipą PolskaStrefaInwestycji Enea. Na pewno faworytkami są gorzowianki, ale może takie zawodniczki jak Ewelina Gala i Julia Drop będą w stanie zaskoczyć Laurę Juskaite oraz Chloe Jackson?

---