Eurocup: Znamy kolejnych rywali drużyn EBLK
fot. fiba.basketball

Lista aktualności

Eurocup: Znamy kolejnych rywali drużyn EBLK

Drużyny Energa Basket Ligi Kobiet w komplecie awansowały do dalszej fazy Eurocup Women. Z kim zagrają w kolejnej części rozgrywek?

Artego Bydgoszcz okazało się najlepsze w grupie E, z bilansem 4-2. Bydgoszczanki pokonały ACS Sepsi (dwukrotnie), Lulea BBK oraz Galtasaray Stambuł. Teraz ponownie zagrają dwumecz z ACS Sepsi (mecze 19 grudnia i 9 stycznia). Stawką jest awans do czołowej 16, gdzie czeka już kolejny rywal - Perfumerias Avenida.

CCC Polkowice zajęło drugie miejsce w grupie C, osiągając bilans 4-2. Mistrzynie Polski wygrały z A3 Basket Umea (dwukrotnie), Bellona Kayseri Basketbol oraz Orman Genclik. Teraz ich rywalkami będą zawodniczki Botas SK (mecze 19 grudnia i 9 stycznia). W najlepszej 16 przeciwnikiem może być MBA Moskwa.

PolskaStrefaInwestycji Gorzów Wlkp. wygrała grupę A, mimo bilansu 3-3. Gorzowianki pokonały w fazie grupowej KP Brno i dwukrotnie Botas SK, a izraelska Ramla dwukrotnie okazywała się zbyt silna. Teraz zespół z EBLK zagra dwumecz z WBC Jenisej Krasnojarsk (mecze 19 grudnia i 9 stycznia). Kolejnym rywalem, już w najlepszej 16, może być Valencia Basket Club SAD.

---