Wysoka wygrana Wisły Kraków
fot. Bartek Ziółkowski

,

Lista aktualności

Wysoka wygrana Wisły Kraków

W meczu 7. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki Wisły Kraków odniosły pewne, wysokie zwycięstwo nad AZSem Uniwersytetem Gdańskim. Podopieczne trenera Stefan Svitka osłabione brakiem Krystal Vaughn zwyciężyły 65-40 (18-8, 16-6, 19-18, 12-8). Był to ostatni w tym roku mecz rozgrywany w hali przy ulicy Reymonta 22.

,

Najskuteczniejszą zawodniczką Wisły Kraków była dziś 21-letnia litewska skrzydłowa Gabija Meškonytė, która zakończyła spotkanie z 17 punktami i 7 zbiórkami na koncie. Drugą strzelczynią Białej Gwiazdy była Chloe Wells, która zdobyła 13 punktów dopisując do tego wyniku 9 asyst, 9 przechwytów i 5 zbiórek. W drużynie prowadzonej przez trenera Włodzimierza Augustynowicza najlepszą zawodniczką była Agata Stępień, rzucająca Uniwersytetu Gdańskiego zdobyła 14 punktów.

Wisła Kraków – AZS Uniwersytet Gdański 65-40 (18-8, 16-6, 19-18, 12-8)

Wisła Kraków: Gabija Meškonytė 17 (1×3, 7zb.), Chloe Wells 13 (5zb., 9as., 9prz., 2bl.), Kadri-Ann Lass 12 (3prz.), Magdalena Ziętara 9 (1×3), Bożena Puter 6, Katarzyna Trzeciak 5 (9zb., 3prz.), Anna Jakubiuk 3, Łucja Grzenkowicz 0 (10zb.).

AZS Uniwersytet Gdański: Agata Stępień 14, Paulina Kuras 8, Angelika Kuras 8, Jastina Kosalewicz 6, Karolina Formella 2, Kinga Bączek 2, Olena Samburska 0, Żaneta Szczęśniak 0, Gabrielle Rae Ortiz 0.

Był to ostatni mecz krakowskiej Wisły w tym roku w hali przy ulicy Reymonta 22. Teraz Biała Gwiazdę czeka seria czterech meczów na wyjeździe z: Politechniką Gdańską (7 grudnia), Widzewem Łódź (14 grudnia), Eneą AZS Poznań (17 grudnia) i Ślęzą Wrocław (20 grudnia). 

---

Stefan Svitek (trener Wisły Kraków): Chciałbym pogratulować moim zawodniczkom zwycięstwa. W obronie daliśmy dużo energii. Od początku udało nam się zatrzymać w ataku naszego przeciwnika. W naszych głowach są jeszcze te dwa wysoko przegrane mecz i myślę, że zawodniczki są jeszcze za bardzo spięte w ataku przez co nie trafiamy z dobrych, prostych pozycji. Musimy to przerwać i mam nadzieję, że ta skuteczność rzutowa nam przyjdzie. Jeszcze raz gratulacje za zwycięstwo.

Gabija Meškonytė (zawodniczka Wisły Kraków): Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego zwycięstwa. Myślę, że dziś nasza gra w obronie w szczególności w pierwszej połowie była całkiem dobra. Oddałyśmy wiele niecelnych rzutów z łatwych pozycji, przestrzeliłyśmy wiele rzutów spod kosza. Przed nami ciężka praca, musimy mocniej popracować nad naszą skutecznością rzutową. Przed nami kolejne mecze, które mam nadzieję, że wygramy.

Włodzimierz Augustynowicz (trener AZS Uniwersytet Gdański) Gratulacje dla trenera i dla zawodniczek Wisły Kraków. Wisła Kraków była dziś lepsza i nie ulega to żadnej dyskusji. Moja drużyna poddała się dziś już przed rozpoczęciem spotkania i o tym będziemy musieli porozmawiać po powrocie do Gdańska.

Agata Stępień (zawodniczka AZS Uniwersytet Gdański): Gratuluję drużynie z Krakowa zwycięstwa. Popełniłyśmy za dużo strat i przeciwnik to wykorzystały i zdobyły dwadzieścia pięć punktów z szybkiego ataku. Zagrałyśmy tylko jedną dobrą kwartę, w której przegrałyśmy tylko jednym punktem. Jest to jednak za mało, aby odnieść zwycięstwo.