,

Artego - Ślęza: Bydgoszczanki górą

W czwartej kolejce Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pokonało Ślęzę Wrocław 81:59.

,

Początek meczu toczony był w szybkim tempie z obu stron, a obie drużyny były także bardzo skuteczne w kończeniu ataków. Po dwóch trafieniach Elżbiety Międzik Artego wyszło na prowadzenie 16:10. W kolejnych minutach Artego przejęło inicjatywę w ataku, a przy jednoczesnej dobrej defensywnie trafieniach z dystansu Katariny Rymarenko i Kariny Michałek Artego po 10 minutach prowadziło 30:16.

W drugiej kwarcie bydgoszczanki kontynuowały skuteczną ofensywę. Po 6 minutach gry przewaga gospodyń wzrosła. Przyjezdne miały spore problemy z zdobywaniem punktów, a Artego po trzeciej "trójce" Elżbiety Międzik prowadziło już 44:20. Przed przerwą wrocławiankom udało się odrobić część strat i zakończyć pierwszą połowę wynikiem 48:27.

Po wznowieniu gry niewiele się działo, obie drużyny miały duże problemy ze zdobywaniem punktów i dopiero w połowie trzeciej kwarty po trafieniach z dystansu Britney Jones i dwóch "trójkach" Dominiki Owczarzak Ślęza zdołała zbliżyć się na 16 "oczek" (60:44).

Do końca meczu Artego kontrolowało jednak przewagę i nie pozwoliło gościom zbliżyć się na mniejszą odległość punktową. Znakomity mecz rozegrała kapitan Artego Elżbieta Międzik, która w ważnych momentach dorzucała kolejne punkty z dystansu pozwalając swojej drużynie kontrolować przewagę.