,

DGT Politechnika - Energa: Smith i Hudson poprowadziły do wygranej

W trzeciej kolejce Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej podjęły przed własną publicznością toruńską Energę. Dzięki konsekwetnej grze w ataku oraz mocnej obronie podopieczne Vadima Czeczuro pewnie zwycięzżyły 83:74.

,

Skupione i skoncentrowane gospodynie od pierwszych akcji udowadniały, że w tym meczu interesuje je tylko zwycięstwo. Już w pierwszej kwarcie dzięki skutecznym Agacie Ostrowskiej, Alice Nayo toraz Jennie Smith zespół PG wyszłedł na piętnastopunktowe prowadzenie.

Mimo, że po 20 minutach spotkania toruńskie „Katarzynki” prowadziły w zbiórkach, to gdańszczanki były skuteczniejsze i wciąż były bliższe wygranej. Gdy po 30 minutach wydawało się, że sytuacja na boisku nie może się zmienić, przyjezdne zaczęły odrabiać straty. Punktowała Maja Šćekić, a„trójki” Marty Urbaniak oraz Emilii Tłumak sprawiły, że prowadzenie koszykarek PG spadło do zaledwie 6 „oczek”. W samej koncówce gospodynie zdołaly zachować zimną krew i odniosły drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Liderkami gdańskiej drużyny były dziś Presley Hudson oraz Jenna Smith. Amerykański duet zdobył dziś 38 punktów. Dodatkowo, dwucyfrową zdobycz punktową zantowała Martyna Koc, która zdobyła 11 punktów.

DGT PG: Smith 20 (2x3), Hudson 18 (4x3), Koc 11 (1x3), Bujniak 7 (1x3), Nayo 6, Haryńska 6 (1x3), Ostrowska 6 (2x3), Strzelczyk 5, Niedźwiedzka 4

Energa: Scekic 18 (1x3), Tłumak 13 (3x3), Dedic 13, Urbaniak 12 (2x3), Telenga 8, Wieczyńska 6, Dobrowolska 2, Urban 2