,

Lista aktualności

Zespół z Lublina przegrywa z mistrzem Niemiec

Najlepsza drużyna niemiecka - TC Herner dwukrotnie pokonała Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS w meczach towarzyskich przed nowym sezonem Energa Basket Ligi Kobiet.  

,

- Dużo pracy przed nami. Musimy poprawić pewne schematy ofensywne czy to defensywne. Nie ma co wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Rywalki z Niemiec są na innym etapie przygotowań. Herner zaczyna ligę za dwa tygodnia, my za cztery i pół. Widać było różnicę w świeżości. Dzisiaj zabrakło też z nami Agnieszki Szott-Hejmej, Briany Day i Julki Adamowicz. Pierwsza połowa piątkowego spotkania nie była dobra. Jednak po przerwie było już lepiej. To dopiero sparingi przedsezonowe. Z dnia na dzień będzie poprawa ‒ powiedział po dwumeczu trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

- Myślę, że pomimo wyniku nasza gra nie wyglądała najgorzej. Pokazałyśmy, że potrafimy się podnieść, gdy przegrywamy. Oczywiście nie ma co się oszukiwać. W ataku jest jeszcze dużo chaosu. To dopiero nasze pierwsze granie 5x5. Z Alexis tak naprawdę nie trenowałyśmy. Przyjechała do nas prosto z samolotu i zagrała dwa mecze. Szczerze jestem pełna optymizmu. Widać, że chcemy, walczymy! Niemki grały twardą koszykówkę, ale my potrafiłyśmy oddać te ciosy. Właśnie ta chęć walki jest dla mnie największym pozytywem ‒ skomentowała sparingi zawodniczka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Karolina Puss.


1) Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ TC Herner 59-68 (18-10, 13-21, 9-19, 19-18)

2) Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ TC Herner 59-68 (15-20, 14-26, 12-11, 18-11)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Alexis Peterson, Briana Day, Wiktoria Duchnowska, Julia Adamowicz, Karolina Puss, Ama Degbeon, Uliana Datsko, Jovana Popovic, Olga Trzeciak, Giedrė Labuckienė.

W czwartkowym meczu wystąpiły wszystkie zawodniczki oprócz Briany Day, której nie oglądaliśmy na parkiecie również w piątek. Drugiego dnia na wystąpiły też Julia Adamowicz oraz Uliana Datsko.