Widzew ogrywa Eneę AZS

Widzew Łódź pokonał Eneę AZS Poznań 80:61 w zaległym spotkaniu 18. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Łodzianki bez większego problemu uporały się z Eneą AZS Poznań prowadząc w pewnym momencie meczu różnicą prawie 30 punktów. Jedynie początek spotkania był bardziej nerwowy i poznanianki próbowały nawiązać walkę z Widzewem. Wynik blisko remisu utrzymywał się dzięki skutecznej grze Jazmine Davis. Jednak po pierwszej w miarę wyrównanej kwarcie, z każdą kolejną minutą widzewianki powiększały przewagę. Długo nie mogła się "wstrzelić" najskuteczniejsza zawodniczka ligi Dominique Wilson, ale wyręczyły ją Aleksandra Pawlak czy Klaudia Gertchen.

Druga i trzecia kwarta to dominacja gospodyń, które wypracowały na tyle bezpieczną przewagę, że trener Elmedin Omanić zaczął rotować pełną jedenastką zawodniczek, które miał w składzie. Swoje punkty zdobyły Anna Kudelska i Jagoda Bandoch. Łodzianki po pewnym zwycięstwie awansowały na dziewiąte miejsce i mogą cieszyć się z dobrej dyspozycji - w czterech ostatnich spotkaniach wygrały trzykrotnie.

Najlepszą zawodniczką gospodyń była Dominique Wilson, która zdobyła 20 punktów, 7 asyst i 3 asysty. 16 punktów i 7 zbiórek dodała do tego Aleksandra Pawlak. Khaalia Hillsman zanotowała 11 punktów i 9 zbiórek dla drużyny z Poznania.